טיפים לגיבוש אסטרטגיית תוכן

אחת הפונקציות החשובות ביותר בתהליך בניית אסטרטגיית תוכן לאתר היא להפוך אותו לסמכותי. ככל שאתר יהיה סמכותי יותר, ובמקרה האידיאלי יהפוך לאוטוריטה בתחומו, כך הוא ימשוך יותר גולשים ולמעשה יהפוך ממש למותג בתחומו. התוכן אמור לקדם את מותגי החברה, לגרום לאנשים להגיב ולא רק לקרוא וכמובן להעלות את אחוז ההמרה. כדי לגרום לאתר להפוך למצליח, צריך לגבש אסטרטגיית תוכן נכונה. לסטפני צ’אנג יש כמה טיפים בנושא.

שלב 1: צריך להכיר לעומק את הנושא אותו מקדמים. שיחה מעמיקה עם הלקוח וקבלת תוכן אינפורמטיבי ממנו על החברה שלו, יעזרו לכם בעריכת וכתיבת התוכן לאתר. ככל שתדעו יותר על התחום בו הלקוח פועל, כך יהיה לכם קל יותר לקדם אותו. אם אתם מקדמים את האתר בעצמכם, יותר מתמיד חובה עליכם להכיר את הנושא בו אתם פועלים לעומק. במקביל צריך לחקור את התנהגות הלקוחות. איך הם מבצעים קניות (ברשת או בחנויות?)  וכמה זמן  ומאמצים הם משקיעים במציאת הדבר אותו הם מחפשים. כמו כן חשוב מאוד לדעת מי נחשב לגורם הכי משפיע בתעשייה. חשוב להכיר את המתחרים המרכזיים ולהתעדכן ברמה היומיומית במה שמתרחש באתר שלהם. עקבו אחרי השוק בו אתם פועלים ותמיד תהיו מודעים לטרנדים והשינויים. בררו לאיזה שוק עוד לא נכנסתם והאם כדאי או לא להיכנס אליו.

שלב 2: בשלב הזה צריך לחקור את הקישורים אותם מקבל האתר. כמה מהם טובים, כמה מהם לא מזיקים ולא מועילים, וכמה מהם עלולים להסב נזק לאתר. אחר כך יש לבדוק האם יש אתר הנחשב לסמכות עליונה בתחום. בדקו אותו והבינו מה עושה אותו לאתר כל-כך מצליח. בדקו איזה תוכן באתר שלכם יוצר את מספר ההמרות והכניסות הגבוה ביותר.

שלב 3: הגדרת קהל יעד. את תוכן האתר יש לכתוב בהתאם לקהל יעד. לאנשים מבוגרים צריך לכתוב בפונט גדול יחסית וללא סלנג. לאנשים צעירים לא כדאי לכתוב בשפה גבוהה מידי או להשתמש בניסוחים מיושנים. יש להתאים את אופי, תוכן ועיצוב האתר בהתאם לקהל היעד. את קהל היעד יש להגדיר עד הפרט האחרון.

שלב 4: קבעו את המטרות אותן אתם שואפים להשיג והתקדמו לעבר המטרה. נהלו את התוכן, המחקר ואת האתר בהתאם למטרה. אם אתם מכוונים לשווקים שונים, הרכיבו את התוכן לפיכך. אם אתם מכוונים לקהלי יעד בארצות שונות, עליכם לחקור את השוק לעומק ולבנות אותו לאחר מחקר מעמיק בהתאמה נפרדת לכל מדינה.