טיפים לאופטימיזציית דף פייסבוק עסקי

דף פייסבוק עסקי הינו חיוני מאוד למיתוג וקידום העסק. פעמים רבות עסקים ואתרים שאינם מבוססים על רווח, מצליחים לקבל את רוב התנועה לאתר מהרשתות החברתיות לפחות עד שהאתר מגיע לדף הראשון בגוגל. זה לא מספיק להעלות דף פייסבוק פשוט לאוויר ולקוות שהוא יביא את הלקוחות. כמו אתר, כך גם דף הפייסבוק –  הוא חייב לעבור אופטימיזציה.

בחירת שם

יש חשיבות רבה בבחירת השם. הוא אמור לייצג את העסק שלכם כמו כן להכיל מילות מפתח. אבל סתם שם עם רשימה ארוכה של מילות מפתח יתפרש בעיני המשתמשים כספאם, ואז הסיכוי שהם יכנסו לדף הפייסבוק הוא קטן. בחרו את השם המתאים ביותר למטרה כדי לשדר מסר ברור וממוקד. על תהיו גנרים. על תדחפו סתם מילת מפתח כללית לא שם החברה –  אחרת איש לא יכול להבדיל ביינכם ולבין סתם מוצר אחר.

בחירת URL

לאחר צבירת 25 לייקים בדף, גוגל יאפשר לכם לבחור URL. עשו זאת בהקדם האפשרי כדי שהמתחרים לא יתפסו לכם את השם. זה המקום להכניס בו מילות מפתח כדי שגוגל יוכל להציג את את דף דף הפייסבוק בתוצאות החיפוש.

מילות מפתח במקומות אסטרטגיים בדף

כמו באתר רגיל כך גם באתר פייסבוק רצוי למקם מילות מפתח. כותרת הדף היא מקום חיוני. כמו כך בחלק האודות במידע הכללי. רצוי למקם שם טקסטים ענייניים עם כל מילות המפתח בצורה טבעית וללא ספאם. גם בלי קשר למילות מפתח – אם לא תמלאו את החלקים הללו במידע –  אף אחד לא ידע במה מדובר.

פרטים

חשוב מאוד להשאיר את כל פרטי הקשר בדף הפייסבוק. מספר טלפון וכתובת בית העסק וכמובן כתובת אתר האינטרנט. בעלי אתרים רבים שוכחים לעשות זאת ואז לא מבינים למה אנשים נכנסים לדף אבל לא יוצרים קשר. אל תקוו שאנשים יחפשו אתכם בגוגל אחרי שהגיע לדף. קצרו תהליכים. היו ענייניים.

קישורים

כאשר אתם בונים קישורים לאתר, על הדרך הפנו כמה קישורים לדף הפייסבוק. אבל אל תדחפו קישור בכל מקום אפשרי ברשת. אחרת אנשים יראו אתכם כספאמרים. הפנו אותם מאתרי תמיכה דרך טקסט עוגן.

סטטוסים ושיתופים אחרים

חשוב מאוד לשמור על דף פייסבוק פעיל ולא רק ע”י העלאת סטטוסים מידי פעם בפעם. כאשר אתם מעלים מאמרים מהאתר –  פרטו עליכם על תשתפו רק את הקישור. כאשר אתם מעלים סקר כתבו משהו כדי לעודד את הקוראים לקחת בו חלק. היו אקטיביים וכך תצליחו למשוך יותר משתמשים.

המאמר מבוסס על:
https://www.seomoz.org/blog/7-key-ways-to-optimize-facebook-fan-page-seo