טיפים לאופטימיזציית אתרים בחדשות גוגל

קידום אתרים לא נועד אך ורק לקדם עסקים המספקים שירות כלשהו או מוצר. ברשת יש המון אתרים שהמוצר שלהם הוא למעשה התוכן עצמו. אלה הם אתרי החדשות. המוצרים של אתרי החדשות הם מאמרים, כתבות, ראיונות, סרטוני וידאו ועוד. כמו שבעל עסק רוצה לקדם את האתר שלו, כל  גם בעלי אתרי התוכן מעוניינים לקדם את המידע באתרי החדשות. לשם כך גוגל מספקים חיפוש המתמקד אך ורק בחדשות. אז אם יש לכם אתר חדשות, קבלו כמה טיפים מבראנט פיין  לאופטימיזציה בחדשות גוגל.

 

לרשום את האתר לחדשות גוגל

חדשות גוגל לא מאנדקסים אתר שלא נרשם לשירות. מצאו את טופס ההרשמה על ידי הקלדת מילות המפתח ומלאו אותו. לפני שאתם עושים זאת, בצעו את כל ההכנות הדרושות לאתר. רעננו את האתר בתוכן חדש. חשוב שהתוכן לא ידווח על חדשות, אלא יהיה תוכן שהוא בעצמו חדשות. למשל אם יש לכם אתר העוסק בנושא גאדג’טים, הכניסו אייטמים חדשותיים על מה שהכי חם  בשוק. אם יש לכם אתר על עיצוב אופנה, סקרו את התצוגה עצמה ועל תתבססו על כתבות מאתרים אחרים. התוכן חייב להיות איכותי וייחודיי. עשו תוכן ועל תכתבו על התוכן.

דף על אודות האתר

גם אחרי ההרשמה, המשיכו לעדכן את האתר לעיתים קרובות. האתר יבחן ידנית בתקופה זו ומי שיבדוק אותו יחליט אם להכניס אותו לחדשות גוגל או לדחות אותו. לאתר עם תוכן ישן כמעט ואין סיכוי להתקבל. אם יש לכם דף על אודות האתר, כדאי לספק דרכו כמה שיותר מידע כמו כמה אנשים עובדים באתר, באיזה נושאים הוא עוסק בדיוק, מה האג’נדה שלו וכל כמה זמן הוא מתעדכן. חשוב לעשות זאת כי האנשים בחדשות גוגל נהיו יותר בררנים בתקופה האחרונה.

מפת אתר לחדשות גוגל

זוהי מפת אתר ייחודית לחדשות גוגל. תבנו מפה כמה שיותר ספציפית. בנוסף ליום ותאריך הכתבה, הוספו גם את שעת הפרסום המדויקת. בנו מפה כמה שיותר מפורטת והכניסו בה את מילות המפתח. זה לא בהכרח ייתן לכם דירוג טוב יותר, אבל לגוגל יהיה הרבה יותר קל לדעת שהאייטמים שלכם טריים. אם אתם מבצעים שינויים באתר, עליכם לגרום לחדשות גוגל להיות מודעים לכך, כי חדשות גוגל לא פועלים דרך עכבישים כמו מנוע החיפוש הרגיל של גוגל,  אלא יותר כסקריפט. הם מחפשים רק את התוכן החדשותי ולא בודקים את התכנים שאינם רלוונטיים לתחום.

קוד HTML נקי

חשוב לשמור על קוד נקי מחסימות ודברים מיותרים. ברגע שגוגל יתקלו במחסום הם יפסיק לסרוק את הדף. אם יש לכם מילות מפתח מתחת למחסום בקוד, גוגל לא יגיעו לשם ולכן המאמר יהיה חסר תועלת מבחינת אינדוקס. השתמשו בכותרות H1   לכותרות הראשיות ו H2 לכותרות המשנה. השתמשו במילות מפתח בכותרות.

 

דירוג חדשותי

קחו בחשבון שחדשות גוגל מתייחסים יותר לדירוג החדשותי מאשר ל PR  של הדף עצמו. ככל שיותר אנשים יזכירו את המאמר שלכם ברשת ויגיבו עליו, כך גדל הסיכוי שלכם להיות מדורגים במקום טוב יותר. לכן כדאי להשיג לינקים אבל לא רק. אם יזכירו את שם האתר שלכם, זה יעזור מאוד לדירוג בחדשות גוגל. הדרך הטובה ביותר להשיג אזכורים באופן טבעי היא להיות הראשונים לדווח על התרחשות, או על ידי יצירת תוכן מקצועי שאף אחד אחר לא עשה לפניכם.