כל אחד יודע שקידום אתרים הוא השקעה לטווח ארוך. אלא עם כן אתם מקדמים בכובע שחור ומוכנים לשלם את העונש שתקבלו מגוגל, אין קיצורי דרך לדף הראשן. לכן צריך לתכנן את העבודה לטווח הרחוק ולהיות תמיד עם האצבע על הדופק. קידום אתרים הוא עולם אשר עובר שינויים לעיתים קרובות מאוד. לפעמים השינויים הינם בעלי השפעה קטנה ולפעמים הם בעלי השפעה קריטית וכלל עולמית. לקראת השנה החדשה, קבלו כמה נקודות למחשבה.

מיתוג

שמתם לב שלפעמים אתרים שחדשים מצליחים להגיע לפני אתרים ותיקים יותר לדף הראשון. אחד הסיבות נעוצה באופן בו גוגל תופס את אותו האתר. כאשר גוגל רואה באתר כלשהו כאוטוריטה בתחומו או כמותג מוביל, הוא ייתן לו עדיפות. הוא ייתן עדיפות על פני כמות. לכן חשוב כל-כך להשקיע בקידום ובבניית מוניטין ברשת. ברגע שתהפכו לקוקה-קולה של התחום בו אתם פועלים –  תוכלו לראות את עצמכם עולים גבוהה במנוע החיפוש.

אתר גדול

אם יש לכם אתר קטן עם כמה דפים בודדים ומרחב צר לניווט,לא תצליחו להתקדם ולמשוך אליכם לקוחות. קודם כל, כי לא יהיה לכן מספיק בשר לתת לגוגל לנעוץ בו את שיניו. ודבר שני, אתר דל מעיד על חברה דלה. לכן חשוב לבנות אתר גדול, עם תוכן רב ומפורט.אבל חשוב לזכור שחייבים להשקיע בבניית היררכיה נכונה באתר, כדי שהגולש לא ילך לאיבוד.

אופטימיזציה רחבה למילות מפתח

אם אתם מתכננים להכניס עוד מילות מפתח וכל פעם מבטיחים לעצמכם להתמקד בביטויי זנב ארוך, זה הזמן להפסיק לדחות את זה לאחרי החגים. התחילו להשקיע כבר עכשיו בטקסטים עשירים. מילות מפתח נכונות בטייטלים ובדיסקריפשנים.  תנו לגוגל ולקוראים כמה שיותר מידע על אודות השירות או המוצר אותו אתם מספקים. כמו כך אל תכניסו תוכן יבש ומשעמם. מותר להשתעשע מידי פעם. מותר לכתוב מאמרים עם חוש הומור. למעשה זה אפילו רצוי, הרי לא כל מי שיכנס לאתר שלכם יקרה את כל המאמרים אחרי שהוא קרה את המאמרים אצל המתחרה.

המאמר מבוסס על:
https://searchengineland.com/2013-seo-playbook-143224