חדש בפייסבוק: קידום ממומן להגדלת חשיפת השיתופים בדפים העסקיים

בשבוע שעבר פייסבוק הוסיפו 2 אופציות ניתוח מידע חדשות מתחת לכל סטטוס, סרטון  ומאמר שבעל הדף פרסם בדף הפייסבוק העסקי. האופציה הראשונה מראה באחוזים כמה מחברי הדף נחשפו לשיתוף. האופציה השנייה מראה כמה סה”כ משתמשים (החברים והחברים של החברים) נחשפו לפוסט כולל נתון עד כמה הפוסט ויראלי. כעת גוגל מוסיפים פונקציה חדשה – ” Promote”. תמורת תשלום של 5 או 10 דולר, השיתוף מקבל עדיפות מפייסבוק וזוכה לחשיפה גדולה יותר בניוד פיד של חברי הדף.

ניתוח נתונים

מערכת ניתוח הנתונים של הדף העסקי, אליה  ניתן להגיע דרך ה Control Panel, רחוקה מלהיות נוחה ומדויקת כמו גוגל אנליטיקס. לא הרבה אנשים מקדישים שעות בניתוח נתוני דף הפייסבוק. האופציות שנוספו בשבוע שעבר, הפכו את היכולת להבין עד כמה כל פרסום מקבל חשיפה. בעזרת הנתונים החדשים ניתן לדעת מתי ובאיזה שעות הכי כדאי לפרסם, ומתי יש פחות אנשים בפייסבוק ולכן  לא כדאי לשתף. במקרה והפוסט זכה לאחוזי חשיפה נמוכים אפשר לשתף אותו שוב. במקרה והפוסט הגיע למקסימום החשיפה, כדאי לשקול מתי לשתף אותו פעם נוספת, או פשוט לא לשתפו עוד על מנת לא להעיק על חברי הדף.

קידום ממומן מגדיל את החשיפה

זה לא סוד שפייסבוק היא חברה  השווה מיליארדי דולרים. רוב הרווחים שלה מגיעים מפרסומות ולכן פייסבוק  נותנים עוד לחיצה על הגז. כאמור התשלום עבור החשיפה הוא 5 או 10 דולר. המערכת מחשבת  את הכמות המשתמשים הצפויים להיחשף לפרסום בהתאם לכמות החברים בדף. למשל אם יש לכם בסביבות ה 450 חברים בדף, תמורת 5  דולר תזכו לחשיפה 2100 משתמשים. תמורת 10 דולר החשיפה תגדל ל 3800. המספרים כוללים כמובן גם את החברים של החברים של כל מי  שעשה לייק לדף העסקי. תמורת התשלום, הפרסום יופיע זמן רב יותר בניוז פיד של חברי הדף במשך שלושה ימים לאחר התשלום.

בקרוב קידום ממומן גם לסטטוסים בדפים האישית

לפני מספר שבועות פייסבוק הכריזו כי יהיה אפשר גם לשלם תמורת חשיפה ארוכה יותר של סטטוסים בדפים האישיים. ההחלטה נחשבת לשנויה במחלוקת. מצד אחד, מי שיש לו חברי פייסבוק רבים, לעולם לא יצליח לגרום לחשיפה מקסימלית כי העדכונים מתחלפים די מהר. מצד שני הופכים  פייסבוק תהפוך לרשת חברתית עם יותר מיד פרסומות. לא רק שהשיתופים בדפים העסקיים הופכים לפרסומות, אלא גם כל סטטוס יכול להיות פרסומת. לא מן הנמנע כי חברות רבות יציעו למובילי דעה ולמשתמשים פופולאריים אחרים לפרסם סטטוסים פרסומיים תמורת תשלום. במיוחד משתמשים שיש להם 5000 משתמשים ועוד אלפי מנויים. כרגע מוקדם מידי לדעת עד כמה המהלכים האחרונים של פייסבוק ישפיעו. האם הרשת החברתית תישאר כפי שהיא הייתה או שכמות הספאם תגדל.