חדש בכלי מנהל האתרים: כלי להסרת קישורים

גם היום, אחרי כל שיפורי האלגוריתמים של גוגל, אנשים עדיין מסרבים להבין שקניית קישורים ובנייתם בכמויות אדירות, הפצת תוכן ספאם ברשת וקלוקינג  יכולים להזיק יותר לאתר מאשר לעזור לו. לכן חשוב להיפטר מכמה שיותר לינקים מזיקים בהקדם האפשרי. אם קניתם קישורים באתרים בחו”ל, אם אחד המתחרים שלכם הפנה לאתר שלם קישורים מזיקים – זה הזמן לעשות את זה. מצד שני, מאט כץ מגוגל, מודע לכך שאי אפשר להוריד כל קישור וקישור ברשת. לכן פתחו בגוגל את הכלי להסרת קישורים בתוך כלי מנהל האתרים.

 

צעד ראשון

קודם כל עליכם להחליט איזה קישורים להסיר. כלי מנהל האתרים יכול לסייע לכם למצוא אותם. בדקו בכלי מנהל האתרים את הקישורים האחרונים שהופנו לאתר שלכם. גוגל משתדלים לתת דוגמאות בכלי מנהל האתרים לקישורים לא טובים, אולם אין זה אומר שצריך להסיר רק אותם ואז להגיש בקשת בדיקה מחדש. קישורים אלו הינם רק דוגמאות לקישורים מזיקים ולכן יש להסיר את כל הקישורים הלא טובים המופנים לאתר.

איך משתמשים בכלי להסרת קישורים

ראשית חשוב לדעת שרוב האנשים לא זקוקים לכלי הזה. לכן אם אתם יודעים שאתר שלכם בסדר, אין טעם לרוץ לכלי מנהל הקישורים על מנת להוריד סתם קישורים.  אם אתם לא משתמשים בקידום שחור, אתם ממש לא זקוקים לו. כדי להסיר קישורים צריך להכין קובץ עם רשימת הקישורים להסרה. כל קישור צריך להופיע בשורה נפרדת, ולהעלות את הרשימה לכלי. לכל דומיין צריך להכין קובץ נפרד. אפשר לבקש בו הסרת קישור ספציפי, או הסרת כל הקישורים מהאתר.

איך גוגל מגיבים לקובץ?

גוגל לא יסירו את הקובץ באופן ידני מהאתר אלא יבטלו את המשמעות שלו במנוע החיפוש. כלומר בדיוק כמו פקודת No Follow. מרגע הבקשה יעברו כמה שבועות עד שגוגל יאבדו את כל המידע ויסירו את הקישורים. אם אתם מגישים בקשה לבדיקה מחדש, ציינו שהגשתם קובץ לכלי להסרת קישורים. אל תנצלו את הכלי לרעה. את מה שאתם מסוגלים להסיר בעצמכם –  הסירו. רק מה שאתם לא מסוגלים להסיר הגישו כבקשה דרך הכלי.