חדש בגוגל וביוטיוב: שירותי סטטיסטי על פעילות המשתמש ושיפור סרטונים

כבר היום גוגל נחשב למנוע החיפוש המשוכלל והמתקדם ביותר. אולם מהנדסי גוגל לא נחים על זריי הדפנה. הם עובדים באופן יומיומי על שיפור תוצאות החיפוש וכמו כך על שיפור חווית המשתמש. סביר להניח שבעוד עשור מהיום, השירותים אותן גוגל מספקים יהיו מתקדמים עד כדי כך שאנשים לא יוכלו להבין איך הם הסתדרו בלעדיהם. לאחרונה גוגל השיקו שירות סטטיסטי המספק למשתמש דו”ח אישי על השימוש בשירותי החברה. כמו כן,  מעכשיו הסרטים ביוטיוב יכולים להראות טוב יותר בעזרת אופציות חדשות לשיפור התמונה.

 

Google Activity

רוב האנשים בעולם משתמשים ביותר משירות אחד של גוגל. השירותים הפופולאריים ביותר עם מנוע החיפוש, יוטיוב ו Gmail. בעזרת  Google Activity כל אחד יכול לקבל דו”ח מצב על הפעולות אותן ביצע  דרך שירותים אלו בנוסף לעוד כמה שירותים המוצעים על ידי גוגל. Google Activity תורם להבנת דפוסי פעילות. בנוסף יש לו ערך מבחינת אבטחת מידע. אם מישהו פרץ למחשב ונכנס לאתרים שהמשתמש מעולם לא היה בהם, אפשר יהיה לראות דרך Google Activity פעילות חריגה. אם מישהו השתמש בעבודה במחשב של מישהו אחר, גם כן יהיה אפשר לדעת לפי הדו”ח מה נעשה. השירות מאפשר לראות את כמות המיילים שנשלחו באותו החודש, איזה מילה המשתמש חיפש בתדירות הגבוהה ביותר, כמה אנשים ראו את הסרטונים שהוא פרסם ועוד.

שיפור סרטונים ביוטיוב

אחת הבעיות הגדולות ביוטיוב היא שרבים מהסרטונים מצולמים באיכות גרועה או פשוט מצולמים לא טוב. עכשיו כל משתמש יכול לשפר את איכות הסרטון בקלות. בתום ההעלאה, במקרה והסרטון לא  צולם טוב והתמונה רועדת, גוגל יציע לייצב את התמונה. כל מה שצריך לעשות הוא לאשר והתיקון יתבצע באופן אוטומטי. בנוסף על כך יהיה ניתן להפוך תמונות לבהירות יותר במידה והן חשוכות. גם אחרי ביצוע הפעולה התהליך יהיה הפיך כי לאחר התיקון המשתמש יתבקש לאשר את אותו לפני שהסרטון עולה לרשת.