גוגל הוא מנוע החיפוש החזק ביותר. כיום מיליארדי אנשים משתמשים בגוגל כדי לבצע חיפוש ברשת ולמצוא מידע מכל הסוגים. מה שהתחיל כפרויקט של כמה סטודנטים, שולט עכשיו בכל האינטרנט. ב1997, לארי פייג’ וסרגיי ברין, מייסדי גוגל, המציאו את ה Page Rank, אלגוריתם מתמטי מסובך המדרג אתרים לפי הרלוונטיות. פריצת דרך זו, עשתה מהפיכה בגישה למידע. המנוע של חברת גוגל הפך לבחירה הראשונה לביצוע חיפוש וזאת הייתה רק ההתחלה.

מידע חופשי לכולם

כיום בגוגל עושים רווחים עצומים ממודעות והם בדרך להיות החברה הכי רווחית בעולם. אבל גוגל לא מתבססים רק על כך. למייסדים יש חזון: להפוך את כל המידע לזמין לכולם תחת השליטה של גוגל. את כל המידע מנוע החיפוש נותן בחינם, אך יחד עם זאת מתעוררת הדאגה לפרטיות. בעזרת שילוב בין חומרה ותוכנה גוגל מקבלים יותר כח מחשוב מכל חברה אחרת. גוגל מאחסנים על כל הרשת במקום אחד ענק.

חדירה לפרטיות

שירות הדואר של גוגל, Gmail, מספק כמה ג’יגבייטים לשימוש בחינם לכל מי שרוצה.  זה לא סוד שכל המיילים, הנכנסים והיוצאים, נקראים ונסרקים על ידי גוגל. גוגל אוספים מידע באופן שיטתי בעוד דרכים רבות כמו Cookies ומידע מחשבונות.  מדוע הם עושים זאת? כדי לספר מודעות רלוונטיות מותאמות לפי תחומי העניין של המשתמש.  לפי כל המידע שגוגל אוספים, הם יכולים להרכיב פרופיל מפורט על כל אחד מהמשתמשים. סוכן CIA   לשעבר טוען שבגוגל משתפים פעולה באופן סמוי עם ממשלת ארצות הברית וה CIA. בגוגל ימשיכו להרחיב את השליטה ברשת עד שהם ישלטו עליה לגמרי. גוגל פועלים גם מחוץ לאינטרנט. הם עורכים ניסויים בביולוגיה מולקולרית. זה בהחלט אפשרי שיום אחד לגוגל יהיה את כל המידע על כל אחד כולל מידע גנטי ואז כל משתמש יהפוך לשקוף.