מקדמי אתרים רבים מנסים לפצח את “הסוד של גוגל” וטוענים שהם מצאו את הדרך להגיע לראש רשימת התוצאות בכל מילה שתתנו להם.מי שמכיר היטב את דרך פעולתו של גוגל , בוודאי יודע שאלגוריתם הדירוג מורכב מכמה מאות פרמטרים שונים. גוגל מכריזים בעצמם כי הם מבצעים לא פחות מ – 500 שינויים כל שנה, ולכן בפועל , אפילו המקדמים הטובים ביותר לא מכירים את כולם.

למרות שבשלב זה כבר ברור שלגוגל אין ממש סוד אחד, אפשר עדיין לנסח מספר עקרונות עבודה כללים שכמעט תמיד יהיו נכונים והם מהווים את הסוד האמיתי של גוגל, זה שנמצא מתחת לאף שלנו כל הזמן, אבל אנחנו לפעמיים נוטים להתעלם ממנו.

גוגל לא אוהב תבניתיות

במרוץ החתול והעכבר שבין מקדמי האתרים לגוגל, מקדמי האתרים בדרך כלל ינסו למצוא תבנית מסוימת שתעשה בשבילם את העבודה. דוגמה לתבנית כזו יכולה להיות למשל החלפת קישורים עם מספר אתרים מאותו התחום הוא כתיבת מספר גדול של מאמרים בנושא.

הבעיה היא שגוגל הוא תלמיד שקדן למדי שתמיד מנסה לפרוץ את התבניות האלו ו” – לבלבל” את מקדמי האתרים. לכן, דווקא אלו שלא ייצמדו לתבנית קבועה, אלא יהיו יותר נועזים ובלתי צפויים, יוכלו להתקדם במהירות גבוהה יותר. אם ראיתם אתרים מעניינים במיוחד במקום אטרקטיבי למרות שאף אחד לא מקדם אותו בפועל, כנראה שהוא מקבל הרבה קישורים “טבעיים” הנותנים לו יתרון עצום על פני כל שימוש בתבנית קיימת. מעטים מאוד הם מקדמי האתרים בעלי יצירתיות מספיקה כדי לחקות את הטבעיות הזו בצורה מושלמת.

להיות ראשון

להיות ראשון זה לא רק להופיע במקום ראשון, אלא גם לתת לגולשים את המידע שהם מחפשים הרבה לפני כולם. כאשר קצב  זרימת המידע באינטרנט רק הולך וגדל, לגוגל תמיד תהיה מטרה ברורה להציג מידע כמה שיותר עדכני.

אם למשל אתם מזהים טרנד או מקבלים סקופ אחר (סקופ שמותר לפרסם אותו כמובן), פרסמו אותו כמה שיותר מהר. גוגל יכול לזהות אילו אתרים מציגים חומר מקורי מוקדם יותר מאחרים והוא נותן להם קרדיט גדול למדי. הדבר נכון עוד יותר לאחר העדכון האחרון שנתן לגוגל את היכולת לאנדקס דפים חדשים במהירות גדולה עוד יותר מפעם.

שקיפות חלקית בלבד

אפילו אם בגוגל טוענים שהם מנוע החיפוש השקוף ביותר בעולם, עדיין יש לא מעט שינויים שלא נחשפים לציבור הרחב. מסיבה זו, בתור מקדמי אתרים, התפקיד שלכם הוא לעקוב אחרי הפורומים וקבוצות הדיון ולהתעדכן בשינויים שאחרים נתקלים בהם. מעבר לכך, עדכון באתר גוגל בחו”ל יכול להגיע בשלב מסוים גם לארץ, מה שייתן לכם מרווח נשימה להתכונן עבורו. אם גילתם משהו מעניין, שתפו גם אחרים ולמדו מהם, כך שתקבלו זווית ראיה נוספת.