הטרנדים המובילים בתחום השיווק לשנת 2012

רבות הדרכים בהן עסקים יכולים ליצור קשר עם לקוחות פוטנציאלים. בכל שנה נוצרים טרנדים חדשים והטכנולוגיה עצמה הולכת ומתפתחת. כל בעל עסק צריך להיות תמיד צעד אחד לפני מתחריו על מנת להגדיל את המכירות. בעבר עסקים קטנים היו מפרסמים בעיקר בדפי זהב ובעיתונים. כיום אפשריות הפרסום גדולות יותר. האינטרנט והמדיה הסלולרית שינו לגמרי את אסטרטגיות הפרסום של עסקים קטנים. שנת 2012 צפויה להיות לא פחות אינטנסיבית משנת 2011.

 

מדיה סלולרית

כיום למיליוני אנשים ברחבי העולם יש גישה נוחה לאינטרנט דרך הטלפון הנייד. למעשה אנשים רבים גולשים יותר מהנייד מאשר מהמחשב. אנשים מורידים מיליוני אפליקציות דרך הסמארטפונים או האייפונים ומשתמשים בהן על בסיס יומיומי. כדאי לבדוק איך הצרכנים  בוחנים את שירותי ומוצרי החברה באינטרנט. למשל כדאי לבדוק באילו מילות מפתח הם משתמשים כדי למצוא מוצר מסוים ולהתאים את תוכן האתר על פי מילות המפתחת. כדאי להתאים את האתרים לטלפונים הניידים ולראות שהם נראים טוב דרך מסך קטן וגם נוחים למשתמש.

רשתות חברתיות ואפליקציות

אפליקציה היא דרך טובה לפרסם את העסק ולהגדיל את המכירות. להרבה עסקים גדולים, כמו גם קטנים, יש אפליקציות. גם בפייסבוק יש אפליקציות שונות ולכן כדי לשקול לבנות אפליקציה גם ברשת החברתית. כל עסק צריך לבדוק איך הוא משתלב בצורה הטובה ביותר במדיה החברתית והמדיה הסלולרית. הפייסבוק והטוויטר הם לא רק דפים עסקיים-  הם משמשים גם כפלטפורמה לשירות לקוחות. לאחרונה הולכת ומתחזקת אפליקציית האינסטגרם. אפליקציה זו היא רשת חברתית בה אנשים משתפים את חבריהם בתמונות. אומנם לפייסבוק ולטוויטר יש יותר משתמשים אך במידה מסוימת זה יכול להוות יתרון, כי הרשתות החבריות האחרות סובלות מהצפות  של אנשים ותכנים.

תנו למומחים לעזור לכם

עבודת השיווק לוקחת זמן רב אבל היא משתלמת מאוד בסופו של דבר. אם אינכם יכולים להרשות לעצמכם להקדיש זמן ולעשות זאת בעצמכם, תמיד תוכלו למצוא מישהו שיעשה את העבודה בשבילכם. חברות לקידום אתרים מתמחות בשיווק עסקים ברשת. בנוסף קיימות חברות שונות שיבנו לכם אפליקציות תמורת כמה מאות דולרים. למרות ההתפתחות הטכנולוגית לא כדאי להתעלם מ אמצעי המדיה הישנה כמו הפרסום ברדיו והטלוויזיה.