בטח כבר יצא לכם לראות בעבר ברשת מדריכי שיווק בסגנון OIL GARDNER או NOB  מאת מייק קינג, ובטח כבר ראיתם הרבה מאוד מצגות או פוסטים בנושא קידום אתרים עבור חברות סטארט אפ, לכן ניתן לומר שיש די הרבה חומר קריאה על בניית אתרית חדשים ומאפייניהם, אך מה לגבי החלפת קישורים עבור אתר שזה עתה הוקם?

יש שפע של אפשרויות (ואתגרים) של החלפת קישורים לאתר שרק נולד והם בהחלט ייחודים לו. פוסט זה ידבר על תהליך אשר יתרגם לכם ויזואלית את דרכו של הכותב. קחו בחשבון כי זו לא בדיוק תוכנית לקידום אתרים בחצי שנה ולכן לא נדבר ונעביר ביקורת על אתרים שונים או נחקור מילות מפתח מסוימות, מאמר זה יתרכז ברכישות ואופטימיזציה של קישורים ותכנים עבור קישורים.

כך אנו ניגשים לאתרים שזה עתה הוקמו ונותנים להם מידע מקיף בנושא קישורים, התוכנית מתבססת על תרחיש “אידאלי” ולכן התוכנית לא תתאים לכל אחד שכן כל מצב הוא ייחודי ועומד בפני עצמו, וגם מכיוון שמבחינה ריאליסטית לעיתים ללקוח לא יהיה תקציב או את היקף הפרויקט הנכון ליישם את התוכנית. עם זאת, אנו מקווים כי פוסט זה יעניק לכם מס’ דרכים לחקור. הרעיון מאחורי התוכנית בשישה החודשים היא שכל אחד בעצם יכול להעתיק את התוכנית ולערוך ולהתאים אותה לצרכיו שלו תוך השמטת מרכיבים שונים. להלן חלוקת המרכיבים לארבעה תחומים: משימות תוכן, משימות מחקר, משימות קישורים ומשימות שונות.

חודש ראשון

הדרך האידאלית להתחיל החלפת קישורים עבור אתר מתחיל היא לבחון ראשית את פרופיל הקישורים הקיים. בנקודה זו אנו אפילו לא עורכים השוואות עם המתחרים שלנו אלא רק בוחנים מה יש לנו ומיישרים קו עם מטרות הלקוח ושיטות עבודה מומלצות, כלומר מה שמקובל בקרב הקבל המלומד והמשכיל.  מה צריך לחפש? סוגי קישורים, טקסט מעוגן, אשכולות של כתובות IP  דומות, מיקום הקישור בדף, איכות ( או אבטחת) האתר שממנו הקישור מובל, האם אותו דף מאונדקס, והערכת מבנה קישורים פנימיים. חלק מהמצוין לעיל יכול להיות מבוצע באופן אוטומטי ולעזור לך להפחית את מס’ הקישורים שתבדוק ידנית. מה צריך לבצע? תדבר עם הלקוח ותקבל דו”חות עבודה קודמים, רשימת קישורים שפותחו על מנת להבין מה נעשה עד כה. הדבר השני הוא להקשיב ללקוח, על מנת להבין את המטרות שלו ועד כמה הוא מוכן לקחת סיכון ועוד.

חודש שני

הסרת קישורים ועדכונים. יש שתי אסכולות בנושא, יש האומרים כי על אף שישנם קישורים העלולים להזיק לאתר שלך, עם הפוקוס הנכון, הם יוכלו להועיל יותר מאשר להזיק, ויש האומרים שעלייך להתמקד בלהיפטר מאותם קישורים גרועים לפני שאפילו תהרהר ברכישת חדשים. לא משנה מאיזה צד מהמתרס אתה נמצא, אני חושב כי סבב של הסרת קישורים היא דרך חכמה בנסיבות מסוימות שכן יש מעט מאוד קישורים מלאכותיים וספאמים אשר יעכבו את האתר שלך. יש לא מעט כלים אשר יוכלו לעזור לך בניהול הקישורים כגון: SEOgadget – Data Gathering Tool, Remove’em – self-service link removal,rmoov – the backlink removal tool ועוד. מה אתה צריך לחפש? דפים ריקים, פוסטים ארוכים בבלוגים, אפליקציות של ניידים, מקורות והורדות חינמיים ומדריכים. מה צריך לבצע? לדבר עם הלקוח ולברר איזה תוכן הופק עד כה, חפש בארכיב של האתר באמצעות גוגל, וחפש דפים עם מס’ מכובד של קישורים.

חודש שלישי

בחצי הדרך של התוכנית, הגיע הזמן לחלק הכיפי! יכול להיות שחלק זה לא יהיה רלוונטי עבור הלקוחות הגדולים, אך בניית קישורים ורשתות חברתיות קשורים זה בזה ככל שעובר הזמן ולכן צריכה להיות לנו גישה אל המדיות החברתיות השונות. במצבים מסוימים אנו נוכל לנצל את החשבון של הלקוח ברשת החברתית ובמידה ולא, נצטרך ליצור חשבון משנה אשר יתבסס על אינדיבידואל בתוך החברה שאנו עובדים קרוב אליו, על מנת להפוך אותו ל”פנים של החברה” עבור הציבור הרחב. חשוב מאוד ליצור נוכחות ברשתות החברתיות (האידאלי הוא הטוויטר) על מנת לאפשר תקשורת אותנטית והחלפת קישורים איכותית. כעת הגיעה העת לשפר את התוכן ולחשוב מה יביא הכי הרבה תועלת ללקוח הפוטנציאלי שלך או שמא אתה מעוניין רק “לרפד” את האתר שכבר גם כך הוא בינוני, בחתיכה של תוכן. אני ממליץ כמובן על תוכן איכותי שימשוך את העין של הגולש ולכן יש להשתמש בתמונות, מילים נפוצות ברשת, אזכורים וכמובן לפתוח בלוג ולהתחיל לכתוב בו.

חודש רביעי

תתחיל לכתוב כאורח בבלוגים וכמובן תמשיך לכתוב ולעדכן את הבלוג שלך, כל זאת על מנת להישאר בתודעה ולעלות בדירוג וכמובן לאפשר החלפת קישורים איכותיים, באמצעות שליחת מיילים, ופרסום קישורים בפוסט כבלוגר אורח.

חודש חמישי

קידום האתר באמצעות ניתוח המתחרים. באמצעות שימוש בכלי החיפוש האהוב עלייך, ניתוח הקישורים, תוכל לעקוב אחר כל קישור אשר יכול להוביל לאפשרויות לקידום האתר שלך. גם בתור כותב אורח בבלוגים והוספת תוכן תוכל לקדם את האתר .

חודש שישי

חיפוש אחר מקורות תוכן חדשים. בהתבסס על פעילות השוק בחצי השנה האחרונה תוכל לפתח קשרים עם אנשים רבי השפעה כגון בלוגרים, עורכים ואפילו עיתונאים אשר כבר הבינו מיהו הלקוח שלך ואף לפתח קשרי ידידות. פעילות זו מבוסס על מחוות של רצון טוב שכן אר באמצעותה תחפש את אותם אישים על מנת שיעזרו לך להכניס או להוציא תוכן.

מקור המאמר :

https://www.seomoz.org/blog/the-6-month-link-building-plan-for-an-established-website