ההשפעה של הלוגו על העסק שלכם

תתפלאו אולי לגלות, אבל ללוגו של החברה שלכם, יכולה להיות לא מעט השפעה על העסק שלכם. עכשיו כמובן, עולה שאלה מאד חשובה – איזה השפעה? חיובית? שלילית? זה כמובן כבר תלוי בכם. באופן עקרוני, בכל לוגו יש את הפוטנציאל להשפיע לכאן או לכאן. חשוב היום לציין שבאופן כללי – חברות שיש להן לוגו, מצליחות יותר מחברות ללא לוגו. הלוגו הוא כוח.

הוא מסמל תדמית מסוימת, ומעביר מסר ללקוח. לא לחינם אמרו, כי תמונה אחת שווה אלף מילים. אתם יכולים לחלק ברושורים, לבצע קידום של האתר עם מאמרים, ולהוסיף מידע מקצועי, אבל לא פעם הלוגו שאדם רואה בדף הבית של העסק, הוא זה שלוכד את תשומת ליבו. אז איך אפשר להפיק לוגו שישפיע בצורה חיובית?

לא ללכת שבי אחרי אופנות

בבחירה של לוגו עבור העסק שלכם, מעצבים רבים ינסו לשכנע אתכם לבחור לוגו על פי מגמות שקיימות היום. חשוב לזכור שאופנה באשר היא אופנה – היא תמיד מתחלפת, ואל תתפתו לקחת לוגו בסגנון שהיום נראה כמו הדבר החם. למה לא להתפתות? כי בעוד שנתיים העיצוב שלו כבר יראה מיושן, ולא יפה, ואז תעמדו מול שתי אופציות – או להמשיך עם לוגו שיראה לא מתאים, או להחליף את הלוגו שלכם ולהתחיל את הכל מהתחלה.

לצורך השוואה פשוטה, קחו שתי חברות סלולאריות מוכרות בישראל – פלאפון ואורנג’. פלאפון הספיקה להחליף את הלוגו שלה 4 פעמים בסה”כ (כולל המותג שלה ESC שכבר הספיק להישכח). לעומת זאת, אורנג’ נשארה קבועה עם אותו לוגו מיום היווסדה – כביכול לוגו פשוט של ריבוע כתום עם שם החברה, אבל היום ללוגו הזה יש כוח, ובכל מקום שבו אתם תראו ריבוע כתום – הוא מיוחד יקושר לכם עם חברת אורנג’. זהו כוחו של הלוגו בכך שהוא מקבע את המותג אצלכם בתוך הראש. אפשר לראות גם היום במכירות כי אורנג’ מובילים אתה שוק ופלאפון נמצאת הרבה מאחור – וזה קשור לעניין היציבות שאורנג’ מקרינים, עם לוגו שהוא כביכול פשוט – אבל הוא מייצג מותג מנצח.

להעביר את התדמית הנכונה

חשוב תמיד לזכור, כי לוגו הוא משהו שמותאם אישית לעסק שלכם. הלוגו אמור לשקף את האופי שלכם בצורה הטובה ביותר. אם אתם  חברה דינמית שרוצה לשדר תדמית תוססת ויצירתית, אתם צריכים לבחור לוגו מתאים שישקף את הרעיון הזה. גוף, לעומת זאת, שמייצג תאגיד של מספר חברות אחרות, ורוצה לשדר ביטחון ויציבות, יצטרך לבחור כמובן לוגו עם מאפיינים אחרים.  תמיד כדאי לערוך גם מספר קבוצות מיקוד בנוגע ללוגו שלכם, ולחשוף אופציות שונות בפני הקהל הרחב ולבדוק מהם התגובות שלהם. כך תוכלו לדעת בוודאות שאתם בוחרים לוגו שישפיע לחיוב על העסק שלכם.