הגשת דו”חות עבודה ללקוח

על מנת לשמור על לקוחות כל חברה צריכה לנקוט בשיטת הלקוח תמיד צודק, גם אם הוא טועה או אינו מבין את מה שהובטח לו. עד גבול מסוים, בעלי עסקים מתייחסים כך ללקוחותיהם. אולם לא חסרים לקוחות אשר מנצלים את המצב ודורשים הרבה מעבר למה שמובטח להם. כתיבת דו”ח עבודה אחת לחודש ללקוח, יכולה למנוע ריבים מיותרים. לא כל לקוח רוצה לראות דו”ח. למעשה חלק מהלקוחות רוצים לראות רק את התקדמות האתר, אולם כדי לשמור על סדר, מומלץ להגיש דוח עבודה בתחילת כל חודש על תהליך הקידום מהחודש הקודם.

דו”ח ראשוני

דו”ח זה מהווה את למעשה את תכנית העבודה. הוא צריך לכלול ניתוח מלא של האתר, כולל אופטימיזציה לאתר ותוכנית עבודה בהתאם לחוזה עליו חתם הלקוח. דו”ח זה מראה גם למקדם וגם לבעל האתר, מה הן הבעיות ומה צריך לעשות על מנת לטפל בהן. דו”ח זה אמור להכיל גם את מיקומי האתר במנוע החיפוש לפי מילות מפתח ראשונות. דו”ח זה יהיה חשוב מאוד במידה והלקוח יחליט לא לחדש את חוזהו. בהשוואה לדו”ח האחרון, יהיה ניתן למדוד במדויק כיצד הועילה חברת הקידום ללקוח ואולי יוביל לשינוי דעתו.

פירוט על שיחות טלפון ומיילים עם הלקוח והספקים

הדו”ח החודשי, כאמור, צריך להכיל כל דבר שנעשה לאתר במשך החודש הקודם והכוונה היא לכל דבר קטן כדי שהלקוח ידע שאתרו נמצא בימים טובו. לכן כדאי לפרט את כמות השיחות והמיילים מול הלקוח ומול הספקים שביצעתם. תראו עד כמה אתם משקיעים למענו. לפעמים הלקוחות לא מבינים בדיוק מה המקדם עושה. לפעמים הם שואלים, למה החברה דורשת סכומים כה גדולים לחודש תמורת קידום? פירוט זה הוא ההסבר הטוב ביותר שתוכלו לספק ללקוח.

תוכן וקישורים

כתיבת התוכן ובניית קישורים הם הדבר החשוב ביותר בכל אשר נוגע לקידום האתר. לכן כאשר אתם מפרסים מאמר באתר הלקוח ומעלים מאמר לאתר תמיכה, הגישו את רשימת קישורים מלאה ללקוח על מנת שיכול לראות בדיוק כמה מאמרים נכתבו באותו חודש, היכן הם פורסמנו ואת כמות הקישורים הנכנסים באותם מאמרים. כמו כן מומלץ לפרט על עבודת בניית הקישורים. אין צורך להצהיר על כל קישור וקישור אלא לפרט עם איזה אתרים הוחלפו קישורים במהלך החודש החולף.

השוואת דוחות אנליטיקס

דוח אנליטיקס הוא ההוכחה הטובה ביותר שלכם לביצוע העבודה. בכל חודש יש להגיש דו”ח המשווה את נתוני האתר לחודש הקודם. מספר הכניסות לאתר, דרך איזה מילות מפתח אנשים נכנסו ומאיזה אתרים הם הגיעו לאתר הלקוח. כמו כן רצוי לכלול מסקנות וניתוחים על המצב. לאתר את הבעיות ולהודיע על אופן הטיפול בהן. כמו כן יש לכלול מה אתם מתכננים לעשות בחודשים הבאים בעקבות דו”ח גוגל אנליטיקס.