הבדל בין קידום אתרים שחור ללבן

בצורה גסה למדי, ניתן לחלק את עולם קידום האתרים לקידום שחור וקידום לבן, כאשר מרבית מקדמי האתרים נעים בטווח שבין שני הקצוות האלו.

קידום אתרים לבן

קידום אתרים לבן הוא קידום הכולל אך ורק פעולות המותרות במפורש על ידי גוגל או כאלו שלא גוררות אחריהן עונשים. הרעיון העומד מאחורי הגישה הזו הוא שביצוע פעולות בטוחות, יתרום לאתר בטווח הרחוק וימנע ממנו להיענש בעתיד.

 בין הפעולות הלבנות הנפוצות יותר, ניתן למנות את אלו:

1. התאמת דפי האתר לקידום אתרים – בחירת מילות מפתח רלוונטיות ושילובן בכותרות העמודים, בתיאור ובתוכן הדף עצמו.
2. רישום האתר באינדקסים המאפשרים להוסיף אליהם קישורים. מעבר לפעולת הקידום עצמה, זהו גם כלי שיווקי פרסומי.
3. פרסום מאמרים באתרים חיצונים אשר יקשרו לאתר תחת מילות מפתח מסוימות.
4. קישור מאתרים נוספים : אתרים אלו יכולים להיות אתרים שנבנו על ידי המקדם עצמו, או אתרים של אנשים אחרים שמסכימים להחליף קישורים עם האתר.

 

קידום אתרים שחור

הגישה של קידום אתרים שחור היא שונה למדי והנחת המוצא של המקדמים השחורים היא שבאמצעות ביצוע פעולות רבות מאוד בזמן קצר, אפשר להגיע למקומות מעולים. בדרך כלל יבחרו המקדמים באתרים שאינם אתרים חשובים במיוחד ולכן גם אם יספגו נזק, תמיד יהיה אפשר לבנות אתר חדש במקומם.

קידום אתרים שחור אמנם מתמקד גם הוא לא מעט בהוספת קישורים, אך בניגוד לקידום אתרים לבן, הדרכים להשיג את הקישורים הן שונות בתכלית השינוי . גם קצב הוספת הקישורים הוא בדרך כלל גבוה יותר. אחת הדרכים המהירות להשגת קישורים היא באמצעות קנייה שלהם תמורת כסף. זוהי פעולה שגוגל אוסרת עליה במפורש והיא אף הטמיעה באלגוריתם מנגנונים לזיהוי של קניה ומכירת קישורים.

קידום אתרים אוטומטי

טכניקה שחורה נוספת להשגת קישורים במהירות היא באמצעות תוכנות אוטומטיות. תוכנות אוטומטיות מחפשות אתרים שניתן להוסיף להם תכנים (בלוגים, פורומים וכו’) ומתחילות לשלוח עשרות ואף אלפי קישורים לאותם אתרים. מכיוון שהתוכנות האלו בדרך כלל מתבססות על מאגר טקסטים מוגבל, התוצאות הן בדרך כלל בלתי קריאות ולמעשה אפשר להגיד שמדובר בספאם לכל דבר.

קידום האתר שלכם

לסיום, יש להבהיר מעל כל צל של ספק, שחברת קידום אתרים אשר משתמשת בשיטות שחורות לקידום של לקוחותיה הפרטיים, יכולה לגרום להם נזק בלתי הפיך. כאשר מישהו רוצה לבצע ניסוי על אתר שבבעלותו, זה דבר אחד, אבל אם הוא מסכן גם אתרים שאינם שלו, זהו כבר סיפור שונה לגמרי.  לפני שחותמים חוזה עם חברת קידום אתרים, צריך לבדוק את הרקע שלה מול לקוחות קודמים ולנסות להבין באילו שיטות קידום (לבנות או שחורות) היא נוטה להשתמש. גם את המחיר שמציעים לכם הוא זול במיוחד, חשוב לעשות את עבודת השטח המקדימה הזו.