האתרים הנצפים ביותר בישראל

ועדת המדרוג למדידת שיעורי הגלישה באינטרנט פרסמה לאחרונה נתונים מעניינים על אוכלוסיית הגולשים הישראלים. יתרונו של דו”ח הועדה הוא שימוש בנתוני REAL USERS אשר מאפשרת קבלת נתונים מדויקים יותר מבעבר.

ממצאי הדו”ח

ממצאי הדו”ח מסתכמים לאחר מעקב של חמישה חודשי פעילות הגולשים מתחילת השנה ועד לחודש מאי 2012. ממצאי הדו”ח כוללים את הרגלי הגלישה של הגולש הישראלי, תחומי עניין מועדפים ואתרים פופולאריים לגלישה. נמצא כי קטגוריית החדשות הינה הקטגורייה הפופולארית ביותר עם ממוצע חודשי של כ 2.4 מיליון גולשים וממוצע זמן שהייה של כ 2.25 שעות, כאשר אחוז הגולשים ממין זכר במדור זה, עומד על 50% בחדשות ו- 60& בכלכלה. לעומת זאת, בקטגוריית המשחקים, האוכל והכלכלה, מבקרים בממוצע כמיליון גולשים בחודש וזמן השהייה החודשי עומד על ממוצע של שעה וחצי בקטגוריית המשחקים והכלכלה לעומת 45 דקות בקטגוריית האוכל. עוד נמצא כי הנשים נוטות לגלוש יותר למדורי האוכל ומשחקות יותר ברשת. בחודש אפריל, חג הפסח נצפתה עלייה של 28%  במספר בגולשים בקטגוריית התיירות.

האתרים המובילים ביותר בארץ

ממצאי הדו”ח נשענים בין היתר על הנתונים שאספו מתוך האתרים הפופולאריים ביותר בישראל לדוגמא, מדורי החדשות המובילים בקרב הגולשים הם YNET,WALLA,MAKO, גלובס, נענע10, NRG, דה מרקר והארץ. בין אתרי השוואות המחירים, הפופולאריים ביותר הם: ZAP, כמה ביג דיל, ביי2 ודידיי. מדורי האוכל הפופולאריים נמצאים ב YNET, WALLA, MAKO, נענע 10, עכבר העיר ואתר REST. מדורי הכלכלה המובילים נמצאים בYNET, WALLA, דה מרקר, NRG, גלובס, MSN, חורים ברשת ואתר ביזפורטל. אתרי המשחקים המובילים הם נט גיימס, וי גיימס, MYFIRSTHOMEPAGE, ומדורי המשחקים בWALLA, MAKO, נענע10 וYNET. בתחום התיירות המדורים המובילים נמצאים באתרים של WALLA, YNET, MAKO, עכבר העיר, WALLA TOURS  ו- YNET TOURS.

 

 

לצפייה בנתונים המלאים של הדו”ח יש להיכנס לאתר הועדה בכתובת: https://irating.org.il/