האם תוכן איכותי היא הדרך היחידה לקדם אתר?

זה נכון שקשה מאוד להתחרות במקדים ובעלי אתרים אשר מומחים ביצירת תוכן איכותי ועדכני. זה נכון  שבלי תוכן איכותי, האתר יזוז לאט מאוד אם בכלל. אבל תוכן היא לא הדרך היחידה לקידום אתרים. היא חשובה מאוד, אבל זה לא אומר שצריך למקד את כל העבודה אך ורק בכתיבת תוכן. קיימות דרכים נוספות לקידום האתר. דרכים בהן כדאי ללכת.

תדמית או מפה לאוזן

כדי לקדם אתר אונליין צריך לעבוד גם באופליין. אם אתם מספיק טובים בעבודתכם, השמועה על איכות העבודה תגיע מפה לאוזן ואנשים יקשרו אלכם באופן טבעי מבלי שתצטרכו לבקש מהם. לכן חשוב להשקיע בשירות לקוחות ובאיכות מקסימלית של ביצוע העבודה. כי בפעם הבאה שלקוח כלשהו ירצה לספר בבלוג או פורום כלשהו על חברה טובה, הוא יקשר לאתר שלכם.

פרסום

כל עסק חייב לבנות לעצמו מודעות. פרסומות הן דבר חשוב. בעיתונות המקומית, באינדקסים לבעלי מקצוע, פרסומות ברדיו, ביוטיוב, בפייסבוק או במודעות הממומנות בגוגל. חפשו אחרי דרך הפרסום הטובה ביותר והמתאימה ביותר לכם בתקציב. אם אתם לא בדף הראשון, שימו כמה אלפי שקלים בחודש על תקציב פרסום. פרסום להשגת מודעות חשוב בעיקר בימי הקמתה של החברה אולם במקרים רבים היא חיונית גם בהמשך הדרך.

בניית קהילה

בנו קהילה משלכם בנושא בו אתם מתמכים. זה יכול להיות פורום, קבוצה בפייסבוק או בבלוג. למשל אם אתם מומחים בבורסה, זה הזמן לפתוח קבוצה עם המלצות כיצד להשקיע בכסף, מידע על מניות. משם אנשים יגיעו כבר לאתר שלכם. אם אתם לא בנויים לנהל קהילה, קחו חלק פעיל בקהילה של מישהו אחר. השתתפו בשיחות, פתחו נושאים משלחים ותאפשרו לאנשים אחרים לראות אתכם.

בדיקת מתחרים

בדקו איפה המתחרים שלכם לא פעילים. בדקו איפה הם חלשים מבחינת קידום ומלאו את החלל הזה.  כך תוכלו להקדימם. עד שהם יבינו שאתם מצליחים בתחום בו הם נכשלו, יהיה כבר מאוחר מידי. חקר מתחרים הוא חלק חשוב בקידום אתרים. אתם תמיד צריכים להיות צעד קדימה לפי כל אחד. צעד שיקרב אתכם ללקוח.

 

המאמר מבוסס על: https://www.seomoz.org/blog/content-is-not-the-only-way-whiteboard-friday