האם שינויים גרפיים קטנים ישפיעו על יחס ההמרה?

 

אין מי שלא רוצה לשפר את יחס ההמרה באתר האינטרנט שלו. שיפור ביחס ההמרה, משמעותו שיפור ישיר ברווחים שלכם, שאתם מצליחים להפיק מהאתר. היום יש לא מעט טיפים שונים המתייחסים לשיפור של יחס ההמרה – הוספת תכנים אל תוך האתר, שיפור יחסי הציבור באינטרנט, מתן במה לגולשים, ביצוע קבוצות מחקר, ניתוח עם גוגל אנליטיקס וכיו”ב. כל זה טוב ויפה, אך עולה שאלה האם גם שינויים גרפיים קטנים לכאורה, יוכלו להביא לשיפור באחוז ההמרה? התשובה הכללית היא בהחלט כן, אך כפי שתראו בהמשך, אסור לזנוח גם את הכלים האחרים, אם אתם רוצים שיפור משמעותי לאורך זמן.

 

כמה מהכלים הגרפיים העומדים לרשותכם

עיצוב פשוט – כשהגולש נכנס לתוך דף של מוצר, ועומד לקראת קניה, זה לא הזמן להפגין בפניו את יכולת העיצוב המדהימה שלכם, והאפשרות שלכם לשלב בין צבעים. הגולש בסך הכל מבקש לקרוא את הטקסט, ואם אפשר גם לראות תמונה או סרטון של המוצר. דאגו לכך, שהרקע יהיה לבן (או כל רקע בהיר אחר), והטקסט יהיה שחור. זה לא הזמן לבצע היפוכי צבעים ולעשות כתיבה לבנה על רק שחור.

תמונה גדולה וברורה – נכון שבעבר דיברו עד כמה זמני טעינה הם חשובים לכל אתר, אבל חשוב להבין שהיום התמונה של המוצר היא קריטית, והיא צריכה להיות גדולה דיה, על מנת שגם במחשבים קטנים יוכלו לבחון את המוצר על שלל פרטיו. זה לא הזמן להתקמצן על קילו-בייטים, ואפשר לצאת מנקודת ההנחה, שלרוב האנשים היום יש אינטרנט מהיר כך שתמונה ששוקלת 500K היא גדולה ומפורטת מספיק, והיא לא בעייתית. אם יש לכם אפשרות להוסיף כמה תמונות של המוצר מזוויות נוספות – עשו זאת.

גודל הטקסט – זה לא הזמן לבחון את כישורי הראיה של הגולשים שלכם. דאגו לכתיבה בגודל פונט סטנדרטי, שלא יקשה על הגולשים לקרוא את המידע. גם אם מידע נראה לכם פחות חשוב, אל תקטינו אותו. מומלץ שגדול הפונט יהיה לפחות 12 נקודות, אך הדבר תלוי בסוג הפונט.

התאמה לכל הדפדפנים – מעצבים רבים מתאימים את עיצוב האתר רק לדפדפן אקספלורר, אך זוהי חשיבה מוטעית. כמעט מחצית מהגולשים היום משתמשים בדפדפנים המתחרים – בעיקר פיירפוקס וכרום. יתרה מזו, הנתונים מראים כי משתמשי פיירפוקס וכרום הם המשתמשים הפחות שמרנים, שנוטים לבלות יותר זמן בממוצע באינטרנט, וגם לבצע רכישות דרך האינטרנט – כך שהם במובהק קהל היעד שלכם.

 

לא לשכוח את הבסיס

ראיתם איך לכאורה כמה שינויים גרפיים קטנים, יכולים לעשות השפעה לא קטנה, ולשפר את יחס ההמרה של האתר שלכם. עם זאת, ראוי לזכור כי השינויים הגרפיים הללו הם לא חזות הכל. אם עוד אין לכם עמוד עם פרופיל החברה – השינויים הגרפיים לא יועילו במיוחד. אם מערכת הסליקה שלכם מלאה בבאגים ושגיאות – גם התמונה הכי יפה לא תחזיר את הלקוח. לכן, חשוב ליצור בסיס מקצועי ואיכותי לאתר שלכם, ואז השיפורים הקטנים יקדמו אתכם הלאה.