האם קידום אתרים ישתנה בעקבות האייפון ?

השימוש באייפון ובטלפונים חכמים נוספים כבר שינה את הרגלי הגלישה של כולנו. אל רבים מאיתנו הגישה לאינטרנט היא קלה ונוחה מכל מקום, אופציית החיפוש או קבלת מידע הפכה להיות נגישה וזמינה ואנחנו אפילו יכולים להעלות את הסרטון של המסיבה הרבה לפני שהמסיבה מסתיימת.

קידום באמצעות אפליקציות

כבר עכשיו אתרים רבים מפתחים אפליקציות ייעודיות למשתמשי האיפון. אפליקציה טובה יכולה “לעשות” אתר ואפליקציה שלא קיימת או עובדת לא טוב יכולה לגרום לאתר ליפול. כל אתר חייב לשקול יצירת אפליקציה שתעזור לגולשים שלו להגיע אל המידע שהם מחפשים מהר יותר ובקלות על מסך האייפון.

יצירת דף אתר מתאים לאייפון

גם אם לא יצרתם אפליקציה, אתם חייבים לייצר לאתר שלכם מראה מתאים לסלולרי. הדף הסלולרי שלכם חייב להיות בנוי אחרת. מסך האייפון הוא יחסית קטן וקשה לקרוא בו, אז כדאי לוודא שאת התוכן החשוב ביותר אתם מייצרים בעזרת תמונות וניסוחים פשוטים, קולעים ולעניין. את הדף שאתם יוצרים לאייפון תוכלו לשמור בתיקייה נפרדת המרמזת למנועי החיפוש ולאייפונים שיעבירו את הגולשים הסלולריים לדף הזה ולא לדף הרגיל של האתר שלכם.

קידום במנועי חיפוש וקידום מקומי

כבר עכשיו האיפון הוכיח את עצמו ביכולתו לעזור לעסקים מקומיים והצגת פרטי העסק שלהם לאנשים שנמצאים שם בסביבה באותו הרגע. קידום האתרים של העסקים הקטנים כבר עבר מהפכה והוא כולל בתוכו רישום בכל מנועי החיפוש הייעודיים למובייל, רישום בכל האפליקציות המובילות המאפשרות לכם להירשם על פי מיקום וקנייה של פרסומות על פי מיקום והגשתם לגולש באיפון רק כשהוא נמצא באזור מסוים.

פחות מילים

נכון לרגע זה קידום אתרים סטנדרטי באינטרנט כולל יצירה של הרבה תוכן המותאם למנועי חיפוש על פי רשימת מילים שאותה אתם מגדירים מראש. כשרוצים לקדם באייפון צריך לזכור שההקלדה שם קשה הרבה יותר ולכן שווה מאוד לקדם אתרים על פי רשימות המילים שגוגל מציעה בזמני החיפוש. בנוסף, תצטרכו להצליח להעביר את המסר השיווקי שלכם בהרבה פחות מילים מאחר ופחות נוח לקרוא טקסטים ארוכים במכשירים הניידים.

עלייה בשיווק ישיר

השימוש במכשירי טלפון לגלישה עוזר מאוד להרבה בעלי אתרים שבהם המכירה מתבצעת דרך הטלפון. אתם יכולים להציג את כל המידע שלכם על המוצר יחד עם מספר טלפון שמחייג אליכם על ידי נגיעה קלה בו. היכולת לגרום לגולשים להתקשר אליכם הופכת לקלה הרבה יותר ורבים בעלי האתרים שמתאימים את האתרים שלהם לכלילת מס’ הטלפון ואפילו חיבורו לסקייפ כך שהגולש לא יצטרך לשלם בעבור השיחה.

קידום באמצעות SMS גם מקבל משנה תקיפות עם היכולת שלכם להציע לגולשים שלכם קופונים מיוחדים שישלחו אליהם ב-SMS וכך להגדיל את רשימות התפוצה הטלפוניות שלכם, ביחד עם אופציות שקיימות לשיתוף החברים ב-SMS במבצע שלכם, או שילוב המבצע ברשתות חברתיות כמו הפייסבוק.