האם כדאי לקדם מילות מפתח נרדפות או להתמקד רק באחת?

חקר מילות מפתח הוא אחד הדברים החשובים ביותר לקידום אתרים. במיוחד כאשר מקדמים אתר בזירה חדשה או בנושא שלא יודעים ישר באמצעות אילו מילים הגולש מחפש. אי אפשר לקדם אתר היום במהירות על עשרות מילות מפתח, לכן כדאי לצמצם את כמות המילים ולבחור במילות המפתח עם נפח החיפוש הגדול ביותר. אבל מה קורה כאשר יש מילות מפתח נרדפות עם נפח חיפוש כמעט זהה? האם לבחור רק באחת או לקדם את שתיהן.  ראש מחלקת הספאם של גוגל, מאט כץ, מספק את התשובה.

 

ללכת על 2 מילות מפתח

בגוגל יש מחלקה המורכבת מכמה אנשים העוסקים במילים נרדפות אבל אי אפשר לבצע זיהוי אוטומטי לכל מילה נרדפת. בעתיד כאשר החיפוש הסמנטי יכנס –  מילת מפתח אחת תוכל להביא לגולש תוצאות יותר ממוקדות למה שהוא מחפש ולא רק לפי מילת המפתח הספציפית, אלא לפי המילים והנושאים הקשורים אליה. עד אז, מאט כץ ממליץ לקדם את שני המילים, כל עוד זה נעשה באופן שאינו מאולץ ואינו כולל ספאם.

להיזהר מספאם

למשל אם יש לכם אתר של השכרת רכב. והשכרת רכבים והשכרת מכוניות הן המילים שאתם רוצים לקדם, שלבו את שתיהם בתוכן האתר אבל באופן טבעי. כתבו בפסקה אחת השכרת רכב, בשנייה השכרת מכוניות וסוף המאמר השכרת רכבים. אל תכתבו בצמוד את שני הביטויים. איך אפשר לדעת שלא עושים ספאם? קראו את הטקסט בקול רם או תנו לחבר לקרוא, אם משהו מורגש בקריאה כמאולץ או לא טבעי –  סימן שצריך לערוך מחדש.

דפים נפרדים

כאשר מקדמים אתר על כמה מילים, לא בהכרח חייבים לקדם את הדף הראשי של האתר. לפעמים דפים אחרים הופכים להיות חזקים יותר. כך שאפשר לקדם דף אחד על השכרת רכב ודף אחר על השכרת מכוניות. פשוט כתבו מאמר והשתמשו בו רק במילה השכרת מכוניות ובמקום אחר מקמו מאמר הם המילים השכרת רכב.