האם כדאי לבצע קידום אתר במהלך בניית אתר

אם אין לכם עדיין אתר קיים ברשת האינטרנט ואתם עומדים בפני הקמה של אחד כזה, ומנסים למצוא את דרככם בין המבוך המסובך של שלל המושגים, הפעולות והדרכים להשיג אתר איכותי, קרוב לוודאי שאתם מתלבטים האם כדאי לבצע קידום אתרים במהלך בניית אתר או שמא רק לאחר הקמתו. זה בדיוק המאמר עבורכם.

קידום אתרים – מתי?

החשיבות של קידום אתרים כבר אינה מוטלת בספק בימינו. בעזרת קידום אתרים יכולים בעלי האתרים השונים להגיע לרמות חשיפה גבוהות, להשיג דירוג גבוה בתוצאות האורגניות של מנועי החיפוש וכך להגיע אל קהלי יעד חדשים במטרה להפוך אותם לקהל לקוחות נאמן בבוא היום, ורבים הם בעלי האתרים שמבקשים לבצע קידום אתרים בצורה עצמאית או להיעזר בחברה מקצועית לשם כך, בשלב כזה או אחר של חיי האתר, אך לעיתים חושבים בעלי אתרים כי חשוב קודם כל להקים אתר, לתפעל אותו ולהעלות אותו אל האוויר, ורק לאחר זמן מה להתפנות לנושא של קידום אתרים ולהגדיל את כמות החשיפה והכניסות אליו.

הסיבות לכך עשויות להיות בורות, מתוך חוסר הבנה בנושא, או עצלנות, מתוך רצון להעלות אתר מהר מבלי לחשוב על פעולות נוספות, או חסכנות, שכן קידום אתרים איכותי מצריך משאבים או אפילו מתוך אדישות כללית לנושא, המאפיינת מי שמקים אתר בעיקר על מנת לבצע גיבוי תדמיתי לעסק שאיננו וירטואלי, ומרגיש שאין לו צורך בהשגת קהל יעד נוסף. אך למעשה, מי שעומד בפני הקמת אתר ושוקל האם לבצע בניית אתר בהתאמה לנושא של קידום אתרים כבר במהלך הבנייה, נמצא מבלי להיות מודע לכך, בנקודת יתרון של ממש.

קידום אתרים בעת בניית אתר תהליך של בניית אתר שמתבצע בהתאמה לצרכים של קידום אתרים הוא תהליך שונה במהותו מכל בניית אתר רגיל, וטומן בחובו יתרונות רבים.

במהלך הקמת אתר המתבצע תוך התחשבות בנושא של קידום אתרים מתאפשרת יצירת ממשק חכם ונוח, הן מבחינת הגולשים והן מבחינת בעלי האתר שיזינו את התכנים במערכת ניהול התוכן שלהם.

במהלך בניית אתר ששם לנגד עיניו קידום אתרים מתבצעים תהליכים שמאפשרים שימוש נוח ויעיל יותר בטווח הרחוק באתר, כגון סוגי קישורים, שימוש בטכנולוגיות שונות, פיתוח קוד תיקני באתר שלא יפריע למנועי החיפוש, יצירת כמות דפים ומיקומם בהתאם לצרכים של מנועי החיפוש ובהתחשב בהעדפות הגולשים, וכן הלאה.

נושא חשוב נוסף בתחום של קידום אתרים הוא התוכן, וכאשר הוא נקלח בחשבון במהלך בניית אתר, מושם דגש רב על הטמעה נכונה של מילות הקידום והמפתח, כך שהאתר יהנה מקידום איכותי ויעיל יותר במהלך הזמן.