האם הגיע סוף עידן בניית הקישורים?

עד לא מזמן, בניית קישורים, היה החלק החשוב אם לא החלק הכי חשוב בקידום אתרים . בחברות קידום רבות, היה תמיד תפקיד נפרד רק לשם החלפת קישורים. העובד היה מגיע למשרד ומחליף קישורים לאורך כל שעות היום. בחלק מהחברות התפקיד הזה עדיין קיים בעקבות ריבוי לקוחות, בעוד שבאחרות הוא הצטמצם, או שתחומי האחריות של אותו העובד התרחבו. זה קרה בעקבות אלגוריתם  פינגווין. היום התוכן הוא הדבר החשוב ביותר לקידום האתר. אך האם בקרוב כבר לא נצטרף להשתמש בכלל בבניית קישורים?

האינטרנט הוא כמו חלל

מאט כץ, ראש אגף הספאם בגוגל, טוען שאומנם כוחם של הקישורים נחלש בקידום האתר, וכוחם של התוכן והמדיה החברתית כגורמים משפיעים על הקידום התחזק, אבל עדיין מוקדם מידי להספיד את הקישורים. למעשה גם בעוד עשר שנים מהיום, מאט כץ לא בטוח שלקישורים לא תהיה כל משמעות. לטענתו האינטרנט הוא גדול כמו החלל. הקישורים עוזרים לגוגל לנווט בחלל על מנת להגיע מכוכב לכוכב. אנשים טוענים שהקישורים הם לא דרך דמוקרטית לקידום האתר, כי מי שיש לו הכי הרבה קשרים עם בעלי אתרים חזקים הוא זה שמנצח. זאת אחת הסיבות בגללה גוגל החלישו את כוחם של הקישורים והעלו את כוחו של התוכן האיכותי לצרכי קידום האתר.

קישורים למטרת הזרמת תנועה

הקישורים הם לא רק אינדיקטור לגבי חשיבות אתר. אנשים נוטים לשכוח, אבל קישורים מאתרים גדולים יעילים מאוד להזרמת תנועה לאתר גם ללא קשר לעכבישי גוגל. אסור לשכוח שגם גולשים מנווטים דרך הקישורים הללו. למשל פתיחת בלוג חיצוני לאתר, בפלטפורמת בלוגים פופולרית, יכולה להזרים מאות עד אלפי כניסות ביום מאותו הקישור. בתנאי כמובן, שהתוכן בבלוג הוא איכותי ומוביל לתוכן איכותי נוסף בתוך האתר. בלוג (רצוי אפילו להקים כמה כאלה) אמור להכיל תוכן שימשוך את המשתמשים  להמשיך לקרוא והרחיב את הידע שלהם בתוך האתר, ובסופו של דבר להפוך את המשתמשים ללקוחות.

 

לבנות קישורים בצורה נכונה

אחת הבעיות הגדולות ביותר מתרחשות  כאשר בעל אתר, או מקדם אתר מתחיל, פותח בלוג ומשלב קישור בכל משפט שני באתר. אתר המקושר בדרך זו עלול לחטוף נוק אאוט מגוגל במקרה הרע, ובמקרה הטוב, למזבלת קישורים כזאת, לא תהיה כל השפעה חיובית על האתר. טקסט עם עודף קישורים משדר ספאם ונחשב לממש לא נוח לקריאה. המשתמש יבין די מהר שהתוכן נועד אך ורק למטרות קידום ופרסום וימהר לעזוב את אותו הבלוג. עבודת הקישורים צריכה להיעשות במידה הנכונה. 2-3 קישורים מכל מאמר, לא יותר. חשוב לעשות אותם במקומות הנכונים ובאמצעות תוכן רלוונטי.

 

מקור המאמר :

 

https://searchengineland.com/matt-cutts-dont-write-the-epitaph-for-links-yet-smx-advanced-2012-video-126842