האם אפשר לבצע אופטימיזציה לקבציי PDF?

לפעמים, כאשר מבצעים חיפוש כלשהו בגוגל, מקבלים תוצאות שהם אינם אתרים, תמונות או סרטוני וידאו אלא קבצי Word  או PDF. היתרון הגדול של קבצים אלו מול אתרים טמון בכך שניתן להכניס בהם כמות גדולה יותר של טקסט. לפעמים, במהלך חיפושים, מתגלים קבצים בעלי מאות דפים. ביצוע אופטימיזציה לדפי PDF  הוא אינו פשוט אבל אפשרי.

 

קידום הוא אמנות ולא מדע מדויק

מאט כץ טוען שאין הרבה מה לעשות לגבי קידום דף PDF. הוא מתייחס לקידום יותר כאל אמנות מאשר מדע מדויק. כידוע גוגל תמיד משתדלים לספק את המידע הרלוונטי והשימושי ביותר לגבי הגולש, אבל זה לא תמיד קורה. אם אתם רוצים לקדם דף PDF, תדאגו שיש בו יותר תוכן מאשר תמונות. בנו כותרות טובות עם מילות מפתח. למעשה, כל מה שקשור לאופטימיות תוכן באתרים, רלוונטי גם לגבי קבצי PDF.

טובת הגולש קובעת

מנועי חיפוש שונים מתייחסים באופן שוני לקבציי PDF. בסופו של דבר, בגוגל, ההחלטה מתבצעת לפי איזו תוצאת חיפוש תהיה יעילה, שימושית ורלוונטית יותר לגולש. לפעמים אתרים מנצחים ולפעמים קבצי PDF. במקרים רבים זה תלוי בנושא ובמילות המפתח. למשל אם אתם מחפשים מחקרים, פרוטוקולים, או דו”חות, קיים סיכוי גדול מאוד שתתקלו בקבצי PDF  בדף הראשון בגוגל. 

לתפוס 2 ציפורים במכה אחת

במקרים בהם מבצעים חיפוש בנושאים אקדמיים, קבצי PDF, יצוצו בכל מקרה. מחקרים רבים מתפרסמים בפורמט זה מכיוון שאי אפשר להכניס כל-כך הרבה תוכן לדף אינטרנט, אף אחד לא ישב ויקרא את כולו. מכיוון שקבצתי PDF ניתנים להדפסה מהירה וקריאה נוחה יותר, הגולש יעדיף לעיין בקבצים מסוג זה.  אם אתם  מעוניינים לקדם דף PDF, אבל לא מצליחים לעשות זאת, קדמו דף באתר האינטרנט שלכם והניסו לתוכו דף PDF כך שגולשים יוכלו להוריד אותו מהאתר. כך תצליחו לתפוס 2 ציפורים במכה אחת.