כדי להשתפר צריך להיות קשוב ללקוח. לדעת מהם רצונותיו ומהם המגרעות של החברה כפי שהוא רואה אותן. לכן, במקרים רבים, חשוב לקבל פידבק מהלקוח. זה משפר את היחס שבין הלקוח לחברה, גורם ללקוח להרגיש מעורב ושיש מי שאכפת לו ממנו ובסופו של דבר משפר את הדרך בה עובדת החברה. באתר SEOMOZ, פרסמו השבוע דרכים להשגת פידבק מהלקוח ואנחנו הוספנו פרשנות משלנו.

משובים

הפידבקים יכולים להיות לא רק וירטואליים אלא גם בשיטה הישנה, שיטת הניירת. כאשר אתם מספקים שירות או מוצר הגישו ללקוח משוב מודפס. במקרה ואתם חברה חדשה, שעדיין נמצאת בתחילת הדרך ואתם עדיין לא מוכנים לקבל פידבקים בפומבי, זה המקום לעשות זאת כי השאלונים נשארים ביניכם ובין הלקוח. בהדרגה, כאשר תגדלו תוכלו להוסיף  אפשרויות לפידבקים באופן פומבי בכל דרך שתרצו.

סקרים ושאלונים

מצד אחד ללקוחות לא תמיד יש את הזמן או את הרצון לבזבז על שאלונים. מצד שני, אם הם רוצים שיפור במוצר וביחס הם ישמחו למלא את השאלון וכמובן שיש גם את הלקוחות המרוצים שישמחו לעזור לחברה בפידבק חיובי. אפשרו ללקוחות לענות את שאלון קצר אך ענייני עם שאלות חשובות הפוגעות במטרה. שאלות שיעזרו לכן להבין גם את הלקוח וגם את הבעיות שלכם. אם מספר לקוחות מתלוננים על בעיה אחת –  זה הזמן להכניס שאלה בנושא בסקר.

ביקורות

אם יש לכם חנות וירטואלית, השאירו הזדמנות ללקוח לכתוב ביקורות מתחת לכמה מוצרים. תמיד יש באפשרותכם לסנן ביקורות שנראות כפוגעות בכוונה או לא הגיוניות. ביקורות חיוביות יעזרו לכם. ביקורות בונות יעזרו לכם לשפר את השירות או המוצר.

תגובות בבלוג

כל בעל עסק יודע שהוא צריך בלוג על מנת לקדם את עצמו ולהגיע למקסימום חשיפה. תגובות של הגולשים בבלוגים יכולים לעזור מאוד גם בקידום וגם ביצירת באז סביב העסק. זה טוב במיוחד כאשר יש לקוח מרוצה המעוניין לחלוק עם כולם את תגובתו על העבודה מול החברה שלכם. ככל שאנשים יחשפו ליותר תגובות, כך יגדל הסיכוי שתשיגו עוד ועוד לקוחות חדשים.

מקור  המאמר

https://www.seomoz.org/blog/top-ten-ways-to-get-more-customer-feedback-whiteboard-friday