דברים שכל בונה קישורים צריך לדעת

 חלק מחברות קידום האתרים מחליפות קישורים לאתרים תוך כדי עבודה. אחרות מחזיקות במשרה מלאה עובדים המתעסקים כל היום בהחלפת קישורים. בכל אופן, כל בונה קישורים צריך לדעת את הדברים הבאים.

עבודה על פי הקווים המתחים של גוגל

בכלי מנהל האתרים תוכלו למצוא קווים מנחים לקידום האתר הכוללים בין היתר הנחיות להחלפת קישורים. גוגל מתנגדים בכל תוקף לקניית קישורים והחלפת קישורים בכמויות אדירות ביום אחד. מעבר לכך, על מנת שעבודת החלפת הקישורים תהיה טובה, כדאי להחליף קישורים עם אתרים סמכותיים ואיכותיים הקשורים לנושא האתר במקום להחליף קישורים עם סתם אתר רגיל שאיש אינו מכיר או נכנס לתוכו.

קישורים על מילות עוגן

כאשר בונים קישורים אסור להדביק כך סתם URL  במקום כלשהו. קישורים צריכים להיבנות על מילות עוגן. מילות העוגן הינן מילות המפתח אשר נבחרו במשותף על ידי המקדם והלקוח. מילות העוגן יכולות להיות גם מותג או שם החברה במידה ובעל האתר מעוניין להקל על הגולשים בחיפוש כאשר הם מחפשים אתר ספציפי ולא כמה אתרים בנושא כלשהו. כדאי מאוד לגוון במילות העוגן, אבל לא להתפזר יותר מידי –  4-5 מילות עוגן לאתר הן דרך טובה להתחלה. מאוחר יותר, כאשר מילים אלה ישיגו תוצאות טובות, אפשר לקשר בהדרגה על מילות עוגן נוספות.

ניהול משא ומתן להחלפת קישורים

החלפת קישורים דורשת יצירת קשר עם בעלי אתרים ומקדמים. לכן צריך להיות מנומס כאשר פונים למישהו להחלפת קישורים. צריך לדעת גם להיות סבלני כי לא כל אחד ירצה להחליף אוטומטית קישורים על כל פניה. הכינו קובץ מסודר עם נושאים וכתובות אתרים מהם אתם יכולים להפנות קישורים בתמורה לקבלת קישורים. היו מוכנים מראש להחלפה כדי לשדר רצינות ובכדי לזרז את התהליך המייגע.

להתעדכן בשינויי אלגוריתמים

אחת לכמה זמן גוגל משחררים אלגוריתם אשר יש ביכולתו לשנות לגמרי את אסטרטגיית קידום אתרים. האלגוריתם יכול להשפיע  גם על בניית הקישורים. חשוב להתעדכן בכל מה שקורה בבלוג של גוגל ובבלוגים מקצועיים בתחום קידום האתרים. התראה על עבודת קישורים יכולה להגיע גם מגוגל עצמם. כדי לקבל הודעות מסוג זה יש לחבר את האתר לכלי מנהל האתרים.

 

 

מקור  המאמר:

https://searchengineland.com/50-things-every-link-builder-needs-to-know-129580