דברים שאסור לעשות בקידום אתרים בשנת 2012

קיימים אין ספור טיפים והמלצות איך לקדם את האתר טוב יותר. במקביל כדאי לדעת גם מה לא לעשות. כאשר עושים דברים לא כשרים מבחינת גוגל, יש סיכוי גדול לקבל עונש. העונש יכול להיות קטן כמו שהוא יכול להיות גדול. אם גוגל מסמנים אתר כלשהו כלא אמין, הם עלולים להכניס אותו לארגז חול לפרק זמן שנע בין כמה חודשים לשנה. במקרים מסוימים הם עלולים להוציא אתר לנצח ממנוע החיפוש. ידוע שגוגל מנסים להילחם נגד ספאם. הסיכוי שתצליחו ליצור ספאם במקרה הוא קטן ובכל זאת חשוב לדעת מה לא כדאי לנסות כדי להימנע מעונשים.

יצירת תוכן דל או רדוד:  אומנם עונש בעקבות תוכן רע הוא חדש, אבל גוגל משתפרים בכל פעם שאלגוריתם פנדה מתעדכן. הימנעו מיצירת תוכן שאין לו כל משמעות לקורא. על תכניסו לאתר  מאמרים עם מילות מפתח שחוזרות על עצמן שוב ושוב. עידן צפיפות המילים באתר שייך לעבר. התוכן חייב למשוך את הקורא קודם כל ורק אחר כך את מנוע החיפוש. שימוש יתר במילות מפתח היא טקטיקת ספאם ישנה ושקופה.

טקסט מוחבא: שילוב טקסט לבן על לבן או טקסט בצבע הרקע הוא דבר פסול. פעולה זו אולי מחביאה את הספאם מעיניי הקורא ובמקביל מנסה למשוך את גוגל, אבל לגוגל צריך להתייחס בדיוק כמו לקרוא. מה שנחשב לספאם בעיניי הקורא הוא ספאם גם בעיניי גוגל. לכן אין כל טעם לנסות לעבוד על מנוע החיפוש. אם אתם רוצים לשלב מילות מפתח נוספות מעבר לטקסט עשו זאת דרך טייטלים ואלטים לתמונת. למעשה זה אפילו מומלץ.

לשלם עבור לינקים: גוגל מעדיפים שאף מקדם אתרים בכלל לא יתעסק בבניית לינקים אלא שהם יגיעו באופן טבעי. הם חושבים שככל שהתוכן יהיה יותר איכותי כך גדל הסיכוי שמישהו יפנה אליו לינק מבלי שבעל האתר יבקש ממנו. אבל גם בגוגל יודעים שזאת בקשה מוגזמת.  החלפת לינקים היא אולי לא הפעולה האידיאלית מבחינת גוגל, אבל הם חיים בשלום עם זה כל עוד בעלי ומקדמי האתרים לא משלמים עבור לינקים. לעולם על תיקנו לינקים בכלל ובטח שלא בכמויות גדולות. ברגע שגוגל יעלו על הקניה, הם יענישו את האתר.

יצירת ספאם באמצעות לינקים: להרבה אנשים זה נראה נכון להיכנס לפורומים ולפזר בו לינקים לאתר בכל מקום. להרבה אנשים נראה הגיוני להשאיר טוקבקים עם לינקים  בבלוגים. הספאם בולט במיוחד כמשאירים לינק בבלוג או אתר שבכלל לא קשור לנושא האתר. אם אתם גולשים בפורום, שימו לינק בחתימה ולא יותר. לא רק שהדבר יעצבן את המשתמשים אלא גם בסופו של דבר הוא יוביל לעונש ע”י גוגל. יש אנשים שמשתמשים בתוכנות רובוטיות בשביל לעשות את זה. אין ספאמרים יותר גדולים מהם.