גוגל שולחת הודעות אזהרה ואז מבקשת להתעלם

מלחמתה של גוגל בקישורים גרועים הפכה, רשמית היום, לטירוף! מזה מספר חודשים גוגל שולחת אזהרות בנוגע לקישורים גרועים ומודיעה למפרסמים שעליהם לפעול בנידון או שמא יקבלו עונשים. היום, גוגל מוסרת שהסבב האחרון של האזהרות שנשלחו, בשבוע האחרון, שניתן להתעלם מהן. לא מדובר על השקיפות המפורסמת שגוגל דוגלת בה אלא פשוט בבלבול. על מנת להבין מדוע הבלבול נוצר, יש לבדוק מההתחלה.

איך המצב נוצר: תחילת השנה הנוכחית

לקראת סוף חודש מרץ ותחילת חודש אפריל, גוגל החלה לשלוח אזהרות בנוגע לקישורים מלאכותיים או קישורים “לא טבעיים”  . נוצר בלבול שכן לא היה ברור האם ההודעות הללו ציינו שהאתר “נענש” בשל אותם הקישורים הגרועים או שמא גוגל רק מיידעת את האתרים ומזהירה בלבד, לפני נקיטת אמצעי ענישה. תגובתה של גוגל בנושא הנ”ל, לא הייתה ברורה.

כניסת הפינגווין

בסוף חודש אפריל, נכנס לתוקף עדכון ה”פינגווין”. הפינגווין עוצב על מנת להילחם בספאם, ונראה כי מטרתו העיקרית הייתה להסב עונשים כבדים על אותם מפרסמי קישורים גרועים שהשתתפו בפעילות שכזו (מה שהוגדר מראש כפעילות שכזו ע”י גוגל) או פשוט לנטרל את אותם קישורים על מנת לרוקן אותם מתוכן. המהומות שפרצו בחוגים מסוימים, בעיקר בקרב אלו שנהגו באופן תדיר להשתמש בהחלפת קישורים על מנת להעלות את הדירוג שלהם, בניגוד להוראות של גוגל. 

עצת גוגל: הסירו קישורים גרועים

אך מה אם אנשים לא יכלו ליישם את העצה ופשוט להסיר את הקישורים הגרועים? אחד מבכירי גוגל הציע רעיונות כלליים ולא ספציפיים כיצד ליישם את עצתו בפועל. כל זאת הוביל לתמיכה במאבקם של המתנגדים לקידום אתרים שלילי, שכרגע נראה ממשי יותר, שכן כל מפרסם היה יכול להיות מתויג כבעל קישורים גרועים ונועד לצנוח בדירוג של גוגל. יחד עם זאת, גוגל ציינה כי שקידום אתרים שלילים בדרך זו הוא נדיר וקשה ליישום. עד לתאריך זה, לא נראה כי לקידום אתרים שלילי יש השפעה רחבה על רוב המפרסמים ברשת.  הבטחות אלו יחד עם דף העזרה שגוגל עדכנה, שם צוין כי גוגל עובדת קשה על מנת למנוע קידום אתרים שלילי, לא הרגיעו אחדים מן המתנגדים. קידום אתרים שלילי נשאר ה”מוטו” של רבים, בעיקר אלו שנפגעו קשות מה”פינגווין” (ומרביתם נפגעו בצדק), על מנת להשיב לגוגל מלחמה שערה.

דרך החלפת הקישורים החדשה: לבקש להסיר קישורים

מלבד נושא קידום האתרים השלילי, הרבה מאוד מפרסמים ניסו לפעול אחר עצתה של גוגל כיצד להסיר קישורים גרועים .הטירוף נעשה יותר גרוע כאשר אנשים החלו לאיים בתביעות על מנת להסיר קישורים, אם בעבר אנשים היו מוכנים לשלם עבור פרסום קישורים (בניגוד לחוקים של גוגל) היום הם מוכנים לשלם עבור הסרתם.

 

יוני: גוגל מודיעה שאין להתעלם מאזהרות הקישורים

אתה חייב להסיר קישורים גרועים אם קיבלת הודעה אזהרה מגוגל. ביוני, בכיר בגוגל ציין כי יש לשים לב בקפידה לאותן האזהרות, שכן התעלמות מהן תוביל לנקיטת עונש מגוגל ותגרום לצניחה בדירוג. ובכל זאת, מה ניתן לעשות אם לא מצליחים להסיר את הקישורים? גוגל ציינה כי יכול להיות שהיא “תשחרר” לעולם כלי אשר ינטרל את אותם הקישורים, ובסוף חודש יוני מנוע החיפוש  BING אף שחרר כלי שכזה, אך זה לא עוזר בעולמה של גוגל, כמובן. אלו שקיבלו התראות מגוגל על הסרת קישורים גרועים, לא תמיד יצליחו להסירם.

יולי: גוגל מודיעה שניתן להתעלם מאזהרות הקישורים

היום, בכיר גוגל מאט קאטס מודיע בפוסט שפרסם בגוגל+ , ובתמציתיות שניתן להתעלם מאזהרות הקישורים. כפי שכבר כתבתי, סבב ההודעות האחרונות אינו הגיוני כלל ולא מעניק שקיפות, כפי שגוגל חושבת ומציגה, הודעתו של מאט קאטס נראית בדיוק כמו הודעתה של גוגל בעבר כאשר הודיעה לאנשים שהם צריכים להתחיל לדאוג.

מה עם פשוט להגיד אם יש מקום לדאגה אמיתית

איך תוכל לדעת אם אתה נמצא בכלל בסיכון כאשר אתה מקבל אחת מההודעות החדשות? ככל הנראה, תצטרך לבדוק את התנועה שלך בגוגל ולבדוק שם אם יש בעיה. אם כן, יש לך בעיית קישורים גרועה. אם לא, ככל הנראה קיבלת הודעה שניתן להתעלם ממנה. היה יכול להיות קל יותר, אם ההודעות עצמן היו בעלות תוכן חד משמעי. אם אכן היה קנס או עונש אחר כגון תיקונים קלים, היה ניתן להציג שקיפות, במקום זאת ניתן לנבא כי המצב החדש פשוט יצור בלבול נוסף או פאניקה במקום בהירות ורגיעה.

 

מקור המאמר :

 

https://searchengineland.com/insanity-google-sends-new-link-warnings-then-says-you-can-ignore-them-128297