גוגל משחררים אלגוריתם חדש נגד ספאם

סבלנותם  של אנשי גוגל כלפי ספאם ברשת הולכת ופוחתת מיום ליום. אחרי אלגוריתם פנדה ועדכוניו,  אתר Search Engine Land   מדווח שגוגל הכריזו השבוע על אלגוריתם חדש נגד ספאם. האלגוריתם אמור להשפיע על 3% מתוצאות החיפוש.  האלגוריתם אמור להילחם בכל מי שלא פועל על פי הקווים המנחים של גוגל. האלגוריתם צפוי להוריד אתרים עם ספאם באופן משמעותי בדירוג.

מהו ספאם

מבחינת גוגל מאמרים עם צפיפות יתר של מילות מפתח הם מאמרי ספאם. כך שהיום יותר מתמיד מאמרים בהם מילות המפתח חוזרות כל כמה שורות בהגזמה ולמאמר עצמו אין כל משמעות מבחינת הגולש, יחשבו למזיקים לאתר. מאמרים כאלה הם גול עצמי. יותר מידי לינקים שנוצרים בפרק זמן קצר, או לינקים קנויים – גם הם נחשבים לספאם. קלוקינג גם היא פעולה הנחשבת לעבירה על הקווים המנחים של גוגל, וכמובן תוכן כפול.

שיפור וריענון

זה לא חדש שגוגל תמיד נלחמו נגד מקורות הספאם הנ”ל. הסיבה להכרזה על האלגוריתם נובעת קודם כל משיפור משמעותי ביכולות של גוגל להילחם נגד ספאם. סיבה נוספת היא ליידע את כל בעלי האתרים החדשים שלא מודעים לכך מהו בדיוק ספאם ומה נחשב לתוכן לא איכותי. אנשים עלולים לחשוב שמילוי האתר במילות מפתח בכל מקום אפשרי הוא דבר טוב, בעוד שלמעשה זה אחד הדברים הכי מזיקים שאפשר לעשות לאתר.

גוגל ממשיכים לעודד קידום אתרים

המטרה המרכזית של גוגל היא לא להילחם באופטימזציית יתר אלא בספאם. בעבר גוגל הכריזו שהם מתנגדים לאופטימזציית  יתר. כיום הם מבינים שהם השתמשו במושג הלא נכון ושבעצם הם צריכים להתמקד בספאם. קידום אתרים הוא תחום שגוגל ימשיכו לעודד.  כך שכל מי שמשתמש בשיטות כובע לבן לקידום האתר, עושה משהו טוב בבחינת גוגל בעוד שכל אותם האנשים המתמקדים בקידום אתר עם תוכן גרוע בעזרת שיטות  שחורות ימצאו את אתריהם מתדרדרים בדירוג ואפילו חוטפים עונשים שיפגעו בנראות האתר באופן משמעותי.