גוגל מחליפים את דפי גוגל מקומות בדפי גוגל+ מקומיים

לא רק שגוגל לא מתכוונים להרים ידיים מול פייסבוק בתחום הרשתות החברתיות, אלא שהם ממש עושים צעדים דראסטיים למשיכת משתמשים וליעילות השימוש בגוגל+. עד היום כדי להיות בולטים באזור כלשהו, ותרתי משמע להיות על המפה, היה צריך להירשם בגוגל מקומות על מנת לקבל דף עסקי. לאחרונה כל הדפים העסקיים הוחלפו בדפי גוגל+ מקומיים. על השינוי דווח באתר SEOMOZ.

 

הטמעה טובה יותר בגוגל

ביום אחד כ 80 מיליון דפים עסקיים בגוגל מקומות, בין אם בעל הדף העסקי רצה או לא רצה, הפכו להיות דפי גוגל+ מקומיים. המיזוג הזה היה צפוי לקרות בשלב כלשהו ועכשיו זה באמת קורה. יש הרואים מהלך זה כצעד גדול וחשוב גם לבעלי העסקים וגם לגוגל. ויש כאלה שאינם מרוצים מהמצב החדש שנוצר. שינויים נוספים: הוספת כפתור Local והטמעת דפי גוגל+ המקומיים בשאר שירותי גוגל.

דפי גוגל+ מקומות יתאנדקסו

למרות השינוי הדראסטי, משתמשי גוגל מקומות לא יאבדו את כל הפונקציות הקודמות של הדפים. אפשר יהיה להמשיך  לבצע עדכונים במערכת ולהגיב לביקורות. בגדול, משתמשי גוגל+ מקומות לא מאבדים דבר ממה שהיה קודם. מבחינת SEO   יש כאן פוטנציאל גדול למימוש. בעוד שדפי גוגל מקומות לא אונדקסו, דפי גוגל+ המקומיים יזכו להיות מאונדקסים. כך שחברות ה SEO  יצטרכו לבצע אופטימיזציה גם לדפי גוגל+ מקומות.

תחזית לעתיד

גוגל צופים כי מהלך זה ימשוך משתמשים רבים לא רק להקים דפי גוגל+ מקומיים אלא גם דפי גוגל רגילים למי שאין לו עסק. בחודשים האחרונים עבר שינוי גדול על הדפים העסקיים של פייסבוק. רבים לא מרוצים מהמראה החדש. עכשיו, כאשר יש דפים גוגל+ מקומיים, מי שלא מרוצה מספיק מדף העסקי בפייסבוק, סביר להניח שינסה לעבוד במקביל עם דף גוגל+ מקומי.