גוגל ישיקו השבוע את שירות גוגל דרייב

בשבועות האחרונים נפוצו שמועות על כך שגוגל עומדים להשיק מוקדם מהצפוי את שירות גוגל דרייב. כמו דרופבוקס, השירות יאפשר אחסון קבצים בשיטת הענן. יהיה ניתן לאחסן בגוגל דרייב עד 5GB  בחינם וכמובן לקנות עוד במקרה הצורך. שירות גוגל דרייב מאפשר גישה נוחה למידע מכל מחשב ומכשיר סלולרי ללא הצורך להשתמש בחומרה כמו דיסק און קי או כוננים ניידים. רבים צופים כי בעתיד הלא רחוק, רוב האנשים יאחסנו את המידע שלהם בשירותי ענן מסוג זה, גוגל עושים צעד ענק לכיוון הזה ולא מין הנמנע שהשירות שלהם יזרז את המעבר לאחסון בענן.

 

יותר שטח אחסון בחינם

אתר  The Next Webמדווח ש Google Drive יושק באחד מהימים הקרובים. הוא צפוי לקחת את גוגל צעד אחד נוסף קדימה ולמשוך אליו מיליוני משתמשים. היתרון של גוגל על פני השירות המוביל Drop Box הוא בכך שגוגל מציעים 5GB  בחינם ואילו דרופבוקס 2GB  בלבד. הכניסה של גוגל לתחום שירות האחסון בענן טובה לכולם, כי כך נוצרת תחרות בשוק, ובסופו של דבר המרוויח הגדול מכך הוא המשתמש שיקבל יותר שטח אחסון בחינם.

התאמה למערכות הפעלה

עוד נקודה מעניינת היא לגבי איך המערכת תעבוד. ידוע כי עם מערכת ההפעלה של Windows לא תהיה כל בעיה, אבל להכליל את האייקון של גוגל דרייב בשולחן העובדה של Mac תהיה עבודה קצת קשה יותר. לפי דיווחים אחרים, גוגל דרייב יעבוד על שולחן העבודה בעזרת 2 מערכות ההפעלה אבל עדין לא ברור כיצד זה יקרה. השירות יעבוד גם ב Android ו IOS.

שירות נוח יותר

סיבה נוספת  לעבור לשירות של גוגל היא נוחות. כי הרבה מאוד אנשים משתמשים ביותר משירות אחד של גוגל כמו גוגל אנליקיס, בלוגים והשירות המרכזי  –  ה Gmail. כך שיהיה הרבה יותר נוח לרכז את הכל במסגרת חשבון אחד, סיסמה אחת ושם משתמש אחד. כרגע לא ידוע על רמת הפרטיות שגוגל יתנו לשירות זה, האם הם יוכלו לקרוא הכל כמו שהם יכולים לקרוא את המידע בשאר השירותים, או שיאפשרו פרטיות מלאה.