גוגל אנליטיקס, מה זה עושה ובעיקר איך אפשר לקרוא את זה?

את השפעת הפרסום קל מאוד למדוד, אך את אופן החשיפה לפרסום לא קל לאמוד בכל ערוץ תקשורת. האינטרנט לעומת זאת, הוא המדיום המדויק והמדיד ביותר. כיום ניתן למדוד את כמות החשיפות לאתר בדרך יעילה וזולה. הכירו את גוגל אנליטיקס, הכלי שיגרום לכם ללמוד על תנועת הגולשים באתר שלכם.

למה צריך לעקוב אחר תנועת הגולשים באתר?
כשם שערוץ טלוויזיה או רדיו ירצה לדעת מהי כמות הצופים או המאזינים, כשם שמערכת עיתון תרצה לדעת את כמות הקוראים, כך גם אתר אינטרנט ירצה לדעת את כמות הגולשים באתר. אתר אינטרנט עם תנועת גולשים גדולה, עשוי לקדם את העסק לשמו הוא הוקם, ואפילו לקדם עסקים אחרים באמצעות מכירת שטחי פרסום.

איך בודקים את תנועת הגושים באתר?
לא תוכלו לדעת מהי תנועת הגולשים באתר שלכם ללא תוכנת סטטיסטיקה שתבדוק את הנתונים. בדרך כלל תוכנה מסוג זה עולה כמה עשרות דולרים בחודש. כשגוגל הצטרפה למערך האינטרנט ושינתה את הכללים היא  אפשרה לבעלי האתרים לקבל את נתוני הסטטיסטיקה של האתר שלהם לחינמיים.

למה חשוב לדעת את נתוני הסטטיסטיקה באתר?
כשמדברים על שיווק ופרסום, נתוני הסטטיסטיקה הם אחד הכלים הבסיסיים. קידום אתרים לא יכול להתבצע ללא נתונים אלו. אם אתם מעוניינים לבצע קידום אתרים באתר שלכם, אתם חייבים נתונים המעידים על תנועת הגולשים באתר, עמודים שמעניינים אותם, מילות מפתח שהובילו את הגולשים לאתר שלכם ואתרים מפנים שהזרימו גולשים לאתר.

את שלל הנתונים הללו תספק לכם תוכנת גוגל אנליטיקס. כשתרצו לבצע קידום אתרים באמצעות מילות חיפוש, תוכלו לדעת מהן מילות החיפוש שהפנו גולשים לאתר שלכם. כשתרצו לפרסם באתרים הקשורים אליכם בצורה זו או אחרת ולבצע באמצעותם קידום אתרים, תוכלו לדעת אלו אתרים הפנו אל האתר שלכם ולהתחיל לחשוב על שיתוף פעולה עסקי.

איך מתקינים תוכנת גוגל אנליטיקס?
כדי להתקין תוכנת גוגל אנליטיקס לצורך קידום אתרים, כל שאתם צריכים הוא חשבון דואר אלקטרוני של גוגל. לאחר שפתחתם חשבון תצטרכו להגדיר חשבון גוגל אנליטקס לצורך קידום אתרים, פעולה פשוטה האורכת מספר דקות. לאחר שתסיימו את הליך הרישום, כל שנותר לכם הוא להטמיע את קוד הגוגל אנליטיקס באתר שלכם. גם פעולה זו לא אמורה לקחת יותר מדי זמן. כל מי שמבין באופן בסיסי בכתיבת HTML יוכל לסייע לכם לעשות זאת.

האם עכשיו אנחנו ערוכים למבצע קידום אתרים?
לאחר שהתקנתם תוכנת גוגל אנליטיקס אתם יכולים להיות בטוחים שעשיתם את הצעד הראשון בתהליך קידום אתרים לאתר שלכם. מכאן העבודה עוד רבה. מדובר בתהליך מורכב הדורש מחשבה רבה ותכנון אסטרטגי. כשאתם מעוניים לבצע קידום אתרים, מומלץ להתייעץ עם מומחה קידום אתרים.