בקרוב: גוגל יענישו אתרים שבעליהם עושים שימוש יתר ב SEO

עודף פרסום הוא אחד הדברים היותר מזיקים לעסק. כשעסק כלשהו מציף את השוק בפרסום בכל מקום במשך כל היום, האפקט שנוצר הוא הפוך ממה שהחברה רוצה. פרסום יתר נחשב בעיני רבים למציק. לכך אנשים מעדיפים להתרחק מעסק כזה במקום להתקרב אליו. לא מזמן גוגל הכריזו שאתרים אשר ישתמשו יותר מידי ב – SEO  יענשו. החלטה זו עומדת בניגוד למה שמאט כץ הסביר בשנת 2009. באותה תקופה הוא אמר שלגוגל אין מערכת ענישה נגד קידום יתר, אבל לפעמים קידום יכול להתפרש גם כספאם.

 

שינוי בהתייחסות למילות המפתח

לאתרים שמפציצים את מנועי החיפוש במילות מפתח ולינקים יהיה הרבה יותר קשה מעתה להופיע במנוע החיפוש. שינויי זה הוא רק אחד מהשינויים המשמעותיים שגוגל מתכננת לעשות בשנים הקרובות. בקרוב גוגל ישיקו את החיפוש הסמנטי. מהרגע שזה יקרה,  גוגל יתחיל להבין את משמעות המילים ולחפש את כל מה שהן מייצגות בנושא כולו ולא רק את מילות המפתח עצמן. כך שאם למשל תחפשו מידע על הכינרת, גוגל יציג לכם גם טמפרטורות, מידע על חופי רחצה והיסטוריה על האגם. מומחים טוענים ששינוי זה יהפוך את חברות ה SEO  ללא רלוונטיות. אולם כרגע מדובר בספקולציה בלבד. סביר להניח שחברות ה SEO פשוט יצרכו לשנות את דרך עבודתם.

החטא ועונשו

גוגל לא הכריזו מה הוא העונש שיקבלו אתרים שישתמשו יותר מידי ב SEO, אבל אם אתרים לא יופיעו בשלושת דפי החיפוש הראשונים יהיה זה עונש מספיק כבד. גוגל טוענים שבעלי האתרים שמשקיעים בתוכן האתר והופכים אותו לבעל ערך לגולשים, אינם צריכים לדאוג. כרגע אין תאריך להתרחשות, אבל מאט כץ הסביר שזה יקרה בשבועות או החודשים הקרובים.

איך להימנע מעונש

אז מה עושים? אם אתם עדין משתמשים בשיטות קידום שחורות כמו קניית לינקים, זה הזמן להפסיק זאת אחת ולתמיד גם אם לא נתפסתם. אם אתם  מכניסים במאמרים את מילות המפתח בכל שורה שניה, הגיע הזמן להפסיק לתת חשיבות לצפיפות המילים ולתת יותר יחס לתוכן רלוונטי ואיכותי. הסירו את המאמרים חסרי החשיבות שאין להם כל מטרה מלבד הצגת מילות המפתח. אם אתם מעדכנים תוכן באתר כמה פעמים ביום, הנמיכו את התדירות ועדכנו את האתר פעם ביום או כמה פעמים במשך השבוע. השתדלו לפעול בדרכים טבעיות ולא לכפות את הקידום. עקבו אחרי הפרסומים של מאט כץ ביוטיוב ובבלוגים והתעדכנו בשינויים העתידים. אם תקדמו את  האתרים באופן טבעי לא תהיה לכם כל סיבה לחשוש.