בקרוב בגוגל: אופציית שיתוף במקום 1+ על תוצאות החיפוש

גוגל ממשיכים לחפש אחר דרכים חדשות לשיפור חוויית החיפוש והתייעלותה. אחד השינויים האחרונים היה הכנסת אופציית ה 1+ לתוצאות החיפוש בגוגל המאפשרת לבעלי דפי גוגל+ לתת המלצה ברשת החברתית של גוגל. כעת גוגל מבצעים ניסוי. הם מחליפים את ה 1+ ב Share. סביר להניח ששינוי זה יעבוד טוב יותר מאשר קודמו.

שיתוף וכתיבת תגובות

בדומה לפייסבוק, אופציית השיתוף תאפשר לא רק לשתף את חברי דף הגוגל+ של הגולשים אלא גם לכתוב תגובה/המלצה אל הלינק המסבירה מדוע הגולש בחר לשתף אותו עם אחרים. האופציה החדשה  הרבה יותר שימושים מ ה 1+ שהוא כמו הלייק של פייסבוק למעשה. גוגל אומנם לא מודים בכך, אבל זאת דרכם ליישר קו עם הסטנדרטים של פייסבוק.

 השפעה על קידום האתרים

אופציית השיתוף תגביר את המחויבות של הגולשים לאתרים. גולש שלא סובל אתר כלשהו לא ישתף אותו כי הרי הוא קושר את שמו עם האתר. במקביל תכנים פחות ידועים ותכנים מיוחדים יזכו לקבל יותר שיתופים בזכות אופציה זו.  אתרים אשר בהם מתעדכן תוכן לעיתים קרובות, יזכו לחשיפה גדולה יותר. כי לא צריך להדביק את ה URL בשום מקום. פשוט ללחוץ על ה Share להוסיף כמה מילים אם צריך וזה הכל.

מידת האפקט

אופציית השיתוף בפייסבוק, הפכה במשך השנים האחרונות תכנים רבים לוויראליים. כיום גוגל+ נחשבת עדיין לרשת חברתית חלשה יותר מפייסבוק, כך שכח השיתוף עדין נמצא בפייסבוק. כשהשיתוף בגוגל + יתאפשר יהיה זה לא יותר מאשר בונוס נחמד. בעתיד, עם גוגל+ תקבל תאוצה ותגיע לרמה של הפייסבוק, או  לפחות לא רחוק משם, לשיתוף יהיה כח רב והשפעה גדולה על התוכן.