בינג מתכננים להסיר לינקים לא יעילים מתוצאות החיפוש

אחד הדברים היותר מעצבנים הוא להקליק על תוצאת חיפוש מסוימת בבינג או בגוגל ולגלות שהלינק מוביל לדף 404, אתר לא רלוונטי שכולו מבוסס על פרסומות או סתם דומיין תפוס שאין בו תוכן. בנוסף תוצאות חיפוש שאין להן דסקריפשן ואי אפשר לדעת דרכן על מה מבוסס האתר  – מרגיזות לא פחות. בבינג מנסים לעשות את הכל כדי שתוצאות חיפוש חסרות תועלת למשתמש לא יופיע במנוע החיפוש.

 

 

איתור מהות התקלה

בינג עושים מאמצים להסיר את כל הלינקים הגרועים מתוצאות החיפוש, אבל בינתיים הם ימשכו להציג חלק מהם. מדוע? כי בחלק מהמקרים, התקלה היא זמנית בלבד. יכול להיות שדף לא יהיה זמין במשך כמה שעות ואחר כך הוא יחזור לקדמותו. במקרה כזה לא מגיע לאתר להיפגע. לכן בינג מתנהלים בזהירות בכל אשר נוגע להסרת לינקים לא טובים. במצב שבו יש חשד לתקלה זמנית בינג יבדקו את האתר לעיתים קרובות יותר ורק אחרי שיבררו סופית כי הדף אינו קיים, או שיש בו תקלה קבועה, הם יסירו אותו מתוצאות החיפוש.

יעילות הדסקריפשן

כאשר מישהו מבצע חיפוש, הוא רוצה למצוא את התוצאה המתאימה לו ביותר בזמן הקצר ביותר. לכן תקציר האתר, מה שמופיע כדסקריפשן, הוא אחד הגורמים המכריעים בבחירה האם להיכנס לאתר או לא. למשל אם מישהו מחפש בריכות ובאחד האתרים מוכרים בריכות ביתיות בלבד ולא מספקים שירותי התקנת בריכות מבטון, זה יחשב כלא יעיל מבחינת הגולש אם לא יופיע תיאור  המגדיר איזה סוג בריכות בדיוק החברה מספקת. לכן כותרת האתר לא מספיקה. בינג הבינו זאת ולכן הם החליטו להסיר תוצאות המופיעות ללא תיאור.

התאמת האתר למשתמש

אם אתם רוצים שהאתר שלכם יקבל נראות טובה בבינג או בגוגל, חשוב מאוד להשקיע בכתיבת כותרות מתאימות לאתר. אם יש לכם עסק לבריכות ביתיות ציינו זאת ועל תסתפקו בכותרת “בריכות שחיה”. אם אתם רוצים שהמשתמש יקליק על תוצאת החיפוש שלכם, הקלו עליו את עבודת החיפוש וספקו לו תיאור מדויק של האתר בדסקריפשן. בינג מנסים לתת את השירות הטוב ביותר למשתמש, לכן צריך לחשוב קודם כל על חווית המשתמש ורק אחר כך עד כמה זה יעיל או לא יעיל למנוע החיפוש. כי בסופו של דבר, מה שיעיל למשתמש נחשב ליעיל גם למנוע החיפוש.