ארגז החול של גוגל

אם האתר שלכם חדש ואתם לא מצליחים למצוא אותו בגוגל לפי אף אחת ממילות הפתח, סביר להניח שהוא הועבר לארגז החול של גוגל. איך אפשר לדעת שהאתר שלכם נמצא שם? רוב הכניסות לאתר יהיו ממנועי חיפוש כמו בינג ויאהו בעוד שמגוגל לא תראו כניסות בכלל. ארגז החול מהווה תקופת מבחן הנמשכת בין 3 -12 חודשים.

 

 

 

אנטי ספאם

אפקט ארגז החול מונע מאתר להופיע במנוע החיפוש לאחר שהגולש מקיש את מילות המפתח. אם תחפשו את האתר שלכם ישירות בגוגל, הוא יופיע בתוצאות החיפוש, אבל מילות המפתח יהיו חסרות תועלת במקרה זה. הסיבה לכך היא שגוגל לא בוטחים באתרים חדשים. ברשת קיימים אתרי ספאם רבים כמו למשל אתרי הוויאגרה. אתרים אלה מלאים בתוכן גרוע. על מנת שהם לא יעלו בתוצאות החיפוש, גוגל מנסים לעשות הכל כדי לסלקם, כך שלפעמים גם אתרים לגיטימיים נפגעים. גם אם תיצרו דף איכותי ורלוונטי יכול להיות שהוא יעבור לארגז החול בתקופה הראשונה.

 

להרוויח את האמון של גוגל

חלק ממקדמי האתרים טוענים שהתופעה הזו לא קיימת או שהיא הדרך של גוגל להכניס אתרים חדשים בהדרגה למנוע החיפוש. המצב נוצר למעשה משנת 2004 לאחר שגוגל עדכנו כמה אלגוריתמים חשובים. בין אם ארגז החול באמת קיים, או לא, אף אתר לא מגיע ביום הראשון להשקתו לדפים הראשונים לפי מילות המפתח ולא משנה כמה עבודת קידום נעשה עליו. אפקט ארגז החול יכול להשפיע גם על דומיינים ותיקים שעלו בהם דפי נחיתה חדשים. כאשר אתם מעדכנים את האתר, לא מן הנמנע שהוא יחזור לארגז החול לתקופה מסוימת.
 
לעבוד נכון ולהמתין בסבלנות

לתקופת המבחן צריך להתייחס ברצינות רבה. יותר מבכל זמן אחר אסור לעסוק בקידום שחור או אפור. כלומר אל תקנו לינקים מאתרים אחרים ואל תנסו לעשות מניפולציות על גוגל. ברגע שגולל מזהה אתר הפועל בשיטות שחורות מתוך ארגז החול הוא לעולם לא יוצא אותו משם. בזמן תקופת המבחן קודם כל המתינו בסבלנות. העלו תוכו איכותי וייחודי לאתרכם והכניסו מילות מפתח רלוונטיות. זה לא בהכרח יעזור לאתר שלכם לצאת מארגז החול מהר יותר, אבל כשהוא יצא הוא יזנק מהר יותר מאפס כניסות מגוגל לאלפי כניסות. חשוב להבין שארגז החול הוא אינו עונש, אלא הדרך של גוגל למנוע מתוכן לא רלוונטי להגיע לדפים הראשונים.