קידום אתרים, על פניו, נראה כתחום פשוט למי שאינו בדק את הנושא לעומק: בונים קישורים מפרסמים מאמרים וזהו – האתר בדרך לדף הראשון. זה נכון ששני אלו הם פרמטרים חשובים לקידום, אבל זאת לא כל תורה. כדי לקדם אתר בצורה מושלמת, צריך להשתמש בכלים הנכונים, לדעת כיצד להתנהל מול הלקוח ועוד.

תוכן וקישורים

אז כאמור, אפיקים אלו חשובים, אך בשום פנים ואופן לא כדאי לרכז את כל עבודת הקידום בהם. יש לדאוג לתוכך איכותי המתאים גם לקורא ולא רק למנועי החיפוש. כלומר תוכן מעניין, אינפורמטיבי ושיווקי. יש לפרסם מאמרים באתר כמו גם באתרי תמיכה, אך חשוב לא ללחוץ יותר מידי על הקורא. לא להגזים מבחינת שיווק ולשמור על אמינות. כאשר מדובר בבניית קישורים. יש להיזהר מאיימת אלגוריתם פינגווין ולבנות קישורים איכותיים בלבד. הימנעו מחוות תוכן, קישורי פוטר ממקורות מפוקפקים ועוד.

טכנולוגיה

לרשות מקדמי האתרים, קיימים כלים מגוונים למטרות שונות. כלי לבדיקת מיקומי האתר על פי מילות מפתח. במקרה ואתם מקדמים עשרות מילים, זה פשוט בלתי אפשרי לבדוק ידנית כל מילה ומילה. כלי להפקת דוחות, כלי מנהל האתרים של גוגל, גוגל אנליטקס ועוד. הכלים אינם מאפשרים רק להבין את הבעיות באתר, אלא גם להתנהל בצורה אפקטיבית בתוך החברה ואל מול הלקוח. ככל שיהיו לכם יותר כלי עזר, כך תוכלו לעבור בצורה מסודרת ומהירה יותר.

שימור לקוחות

שימור לקוחות לא מתחיל בטלפון ללקוח חודש לפני תום החוזה. שימור הלקוחות מתחיל מהרגע שחתימתו הופיע עליו. יחס ללקוח, עדכון על ביצוע העבודה, הגדרת יעדים ועמידה בהן. מצגות , דוחות מפורטים ופגישות, הם אלו שיובילו את הלקוח לחתום שנה אחר שנה על חוזה הקידום. אחד הגורמים המרכזיים לנטישת לקוחות הוא היחס ולא תמיד התוצאות.

למידה מתמדת

מקדם אתרים מוצלח, הוא מקדם אשר לומד וחוקר את התחום. אל תגידו אין לי זמן, או הלקוחות חשובים יותר, אם לא תתעדכנו בחדשות מהתחום, אם לא תשתתפו בכנסים ותקראו לפחות מאמר אחד ביום, אתם לא תגיעו רחוק. למעשה, קיים סיכוי שאפילו תזיקו ללקוח מכיוון שבמקרה ויצא אלגוריתם שלא שמעתם עליו, אתם עלולים לקדם לכיוון הלא נכון.