איך מפות גוגל שינו את העולם

למפות יש חשיבות גדולה בהתפתחות האנושות. הקרטוגרפים כתבו אותם למען מגלי ארצות ואנשים שנהגו לנוע ברחבי העולם באמצעות ספינות. בשנים האחרונות, כל אחד מאתנו הפך לחוקר. אומנם היום כבר אין יבשות חדשות לגלות, אבל תמיד צריך לדעת כיצד לנווט  על מנת להגיע למקום חדש בארץ ו/או בחו”ל. המפות הישנות היו עשויות כמובן מנייר. היום לכל אחד יש מפה בטלפון הנייד.

 

 

ניווט קל בעזרת מפות גוגל

המפות היום שונות. הם נוחות יותר לשימוש, דינמיות וניתנות להתאמה אישית.  דרך המפות של גוגל ניתן לקבל הוראות איך להגיע למקום מסוים. ככל שהטכנולוגיה הולכת ומתקדמת, כך המפות הופכות קלות יותר להפעלה. היום לא צריך להקליק ולחכות להטענות כל מפה בנפרד. היום אפשר לנווט במפות של ערים, מדינות או של כדור הארץ בכלל ע”י גרירה והתמקדות באזורים הרצויים.

לראות את העולם מהבית

מפות גוגל שינו את הדרך בה אנשים משתמשים במפות. מאז שגוגל החליטו לשלב תמונות לוויין והוסיפו את Google Street View, אנשים קבלו את האפשרות לבקר בערים, מקומות חשובים ומוסדות באופן וירטואלי ללא צורך לקום מהכיסא.  עובדי גוגל שלחו אופנועים, מכוניות, סירות וכלי רכב אחרים וצילמו נתחים גדולים מהעולם. כמו כן, דרך Google Art אפשר לסייר באופן וירטואלי במוזיאונים החשובים בעולם. האם זה פגע בתיירות? ממש לא. הרי לא כל אחד יכול להרשות לעצמו טיול בחו”ל. לא כל אחד יכול לראות את כל המוזיאונים בעולם. סיור וירטואלי באדיבות Google Street  מאפשר לבקר במקומות שבכל מקרה האנשים הללו לא היו מגיעים אליהם.

מפות עשה זאת בעצמך

מכיוון שאנו חיים בעולם דינמי ומתקדם, מאז שנת 2009  כל אחד יכול להיכנס לGoogle  Map Maker  ולבנות לעצמו מפה. למה זה טוב? ליצירת הכוונה קלה לעסק. למשל אם יש לכם עסק במקום בו הבנייה צפופה, הלקוח עלול להתבלבל דרך מפה רגילה. לכן כדאי להכין מפה ממוקדת ופשוטה יותר ולהעלות אותה לאתר. כדאי להעלות מפות גדולות ולסמן בהן  את הכבישים והמקומות המרכזיים בדרך ליעד. כך יהיה ללקוח הרבה יותר קל לנווט את דרכו.