איך לתכנן ולבנות אתר בצורה יעילה לקידום

אחד הטעויות הנפוצות ביותר של בעלי אתרים הוא הקמת אתר ללא תיאום עם חברה לקידום אתרים. האמת היא שעוד לפני שפונים לבונה אתרים, צריך קודם כל לפנות למקדם אתרים על מנת לשאול אותו איך אמור להיראות אתר מותאם למנוע חיפוש. רוב בוני האתרים לא ממש מבינים בקידום אתרים לכן הם גם לא טורחים להתאים את האתר לגוגל. השלבים הבאים יעזרו לכם להעלות אתר אפקטיבי לרשת.

פנייה לחברת קידום אתרים

אחרי שהחלטתם שאתם צריכים אתר, זה הזמן לפנות למקדם אתרים ולהתייעץ אתו בנוגע לבניית האתר. הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות הוא להגיע עם בונה האתרים שלכם למשרד המקדם ולתכנן ביחד את מבנה האתר. יש חשיבות רבה לכל URL , כותרת, דסקריפשן וטייטל באתר. כל אלו חייבים להכיל מילות מפתח.  חשוב מאוד לתכנן את מבנה האתר. הניווט בו חייב להיות נוח, פשוט וקל למשתמש. האתר חייב להיות בנוי בהיררכיה טובה, כך שהגולש יוכל להגיע לכל היותר ב3-4 קליקים לכל מקום. גוגל לא קורא ג’אווה סקריפט ופלאש ולכן יש להימנע מלשלב אותם באתר.

 

לקדם ולבנות במקום אחד

חלק מחברות הקידום מעסיקות גם בוני אתרים או עובדות עם בוני אתרים במקביל. לכן כדאי לבדוק האם יהיה זה משתלם יותר לבנות אתר ולקדם אותו תחת קורת גג אחת. קל מאוד להשיג אתר זול מבונה אתרים עצמאי, אבל לא תמצאו אתר הבנוי בצורה נכונה יותר מאשר אתר שתוכנן ונבנה במסגרת חברה לקידום אתרים.

 

תכנון אסטרטגיית קידום

לא כל אתר ניתן לקדם בדיוק באותה שיטה. בתחומים עם מילות מפתח אזוטריות, התוצאות מגיעות די מהר. אולם בתחומים תחרותיים צריך להשקיע מאמצים הרבה יותר גדולים. למשל כדי לקדם אתר בתחום הצימרים, צריך לחשוב מחוץ לקופסא. מכיוון שהגעה לדף הראשון בתחום הזה לא תתרחש אחרי כמה חודשים ואפילו לא אחרי שנה, צריך לתכנן את הקידום בצורה יעילה. למשל לכתוב פי 2 תוכן מאשר לאתר בתחום רגיל ואפילו לתת סיוע באמצאות פרסום במודעות ממומנות בגוגל ובפייסבוק.  קיימים כמה קיצורי דרך לקידום אתר. למשל קניית דומיין ותיק שקודם בצורה טובה. חפשו אחרי דומיינים מסוג זה. לפעמים אנשים מוכרים אותם. לפעמים שווה להשקיע כסף בדומיין טוב.