איך לשמור נכון על דומיין לפי עליית האתר לרשת

כל אחד רוצה לרכוש לעצמו דומיין טוב. דומיין שקרוב למילת המפתח הכי חשובה, דומיין שמציג את השם החברה, דומיין בעברית ובקיצור דומיין שיהיה יעיל גם בייצוג האתר ברשת וגם בקידומו. לכן, במקרים רבים, בעלי אתרים רוכשים את הדומיין שבועות עד חודשים מראש, כדי שאף אחד אחד לא יתפוס להם אותו לפני שהאתר עולה לרשת. אבל דומיין קנוי מראש יכול גם להזיק בעתיד לקידומו של האתר. מאט כץ מסביר מה צריך לעשות.

 

רלוונטיות לגולש

כידוע, גוגל חושבים קודם כל על הגולש ורק אחר כך על בעלי האתרים. כאשר גולש מגיע לאתר כלשהו ואין בו תוכן, האתר הופך להיות ללא רלוונטי לגולש. לכן גוגל פתחו אלגוריתם המזהה אתר ללא תוכן והוא מוריד אותם ממנוע החיפוש על מנת לתת עדיפות לאתרים רלוונטיים אחרים. הבעיה שיכולה להיווצר תתרחש עם עליית האתר לרשת. כי לגוגל ייקח זמן לגלות שיש באתר תוכן והוא עדיין יתייחס לאתר, בגלל הדומיין, כאל אתר חסר תוכן והוא לא יופיע במנוע החיפוש.

 

אז מה עושים?

מה שצריך הוא לעלות תוכן מינימלי לאתר. הודעה כמו: “בקרוב יפתח כאן אתר X  – אתר גדול ומוביל בתחום ה…” צריך לתת לגולשים ולגוגל להבין על מה מדובר. רצוי לא להחזיק את הדומיין יותר מידי זמן עד עליית האתר. ניתן להוסיף אולי אפילו טקסט או שניים ואולי אפילו סרטון וידאו כדי שהגולש ידע מה בדיוק מחכה לו. כך תמנעו  מהאתר להתדרדר במנוע החיפוש וקידומו העתידי יהיה הרבה יותר קל ופשוט.

דף 404 מעוצב

עוד משהו שכדאי לדעת הוא שגוגל לא אוהבים דפי 404. לכן אם יש לכם באתר קישור שלא מוביל לשום מקום, הסירו אותו. במקרה ואתם שומרים את הדף לתוכן עתידי העלו דך 404 מעוצב. זה יכול להיות דף מצחיק וזה יכול להיות גם דף עם תוכן ומילות מפתח. העיקר שזה לא יהיה דף 404 ריק, לבן ופשוט מכיוון שזה עלול לפגוע בקידום האתר.