איך לשלב בצורה נכונה קריאות לפעולה באתר

כידוע, על מנת להפוך לקוח פוטנציאלי ללקוח משלם וגולש לקורא או חבר פעיל באתר, צריך לשלב תוכן ואלמנטים המעודדים אותו לפעול. למשל אם הגולש ילחץ על כפתור ה RSS, ירשום את כתובת האימייל שלו לקבלת עדכונים וילחץ לייק לדף הפייסבוק, אז הוא יקבל את עדכונים קבועים על אודות המידע באתר. וכך, לא רק שהוא יהפוך לקורא קבוע אלא גם יש סיכוי גדול שיהפוך ללקוח משלם בעתיד. ב SEOMOZ, פרסמו לאחרונה טיפים לשילוב תוכך המעודד ביצוע פעולות.

שילוב נכון

אל תפגיזו את האתר בקריאות לפעולה. אם תשלבו בכל מקום גם RSS, גם פייסבוק, גוגל+ טוויטר ואת שאר האלמנטים, אתם רק תיצרו עומס על האתר. הגולש יראה אתכם כנודניקים וככל הנראה לא יבצע שום פעולה. אתר עמוס בתוכן הוא אתר אשר מבריח את הגולש. שלבו כמה אופציות במקום אחד במקום לנדנד לגולש בכל מקום כל הזמן. אחרת, מרוב עצים לא רואים את היער. הגולש לא יבין איפה התוכן שלכם. הרי לייק לשם הלייק הוא חסר טעם. היום אצבע הגולש אינה קלה על הלייק. הוא רוצה משהו בתמורה –  תוכן איכותי, סרטונים ומבצעים. אם הוא לא יהיה בטוח שהאתר יספק לו את כל אלה, הוא לא ישתמש באף אחד מהקריאות לפעולה.

 

הגבילו את האפשריות

קחו 2 מהגורמים הכי יעילים ושלבו רק אותם באתר: טוויטר ופייסבוק, מייל וגוגל+ או כל שילוב אחר. אם אף אחד לא נרשם לאתר, או שאין לכם אנשים שנרשמו לקבלת עדכונים במייל, אין טעם להעמיס על האתר ולהציג אופציות אלו.

להיות איפה שהפעולות מתרחשות

הקריאות לפעולה צריכות להופיע היכן שיש פעילות באתר. אל תגרמו לגולש לחפש אחר כפתור הלייק או הטוויטר. אפשר לשלב את הקריאות לפעולה, כאשר הגולש מגיע לסוף הדף בתור הודעה צצה. או להפך –  לשלב את הקריאה בהתחלה –  במקום הבולט ביותר באתר. הכל תלוי במבנה האתר. יכול להיות שיהיה כדאי לשלב קריאה בתחילת הפוסט ויכול להיות שבסוף הפוסט, כי אם הגולש יקרא את כל הכתבה ויסכים אתה, יש סיכוי גדול שהוא יעשה לייק לכתבה כמו גם לייק לאתר עצמו. נתחו את פעולות הגולשים באתר, והחליטו לפיכך. למשל אל תשלבו את אופציית השיתוף, לפני שאתן נותנים לגולש את האופציה לקרוא את התוכן עד הסוף.

עצבו את הקריאות לפעולה

במקרים רבים הקריאות לפעולה נראות זהות בכל מיני אתרים. עצבו אותם בהתאם לאתר שלכם ובצורה שונה מאחרים. הוסיפו רקע, לוגו[ או כל דבר אחר הגורם לקריאות לפעולה להיראות אחרת. ככל שתהיו ייחודיים יותר ובולטים יותר, כך הגולש יתעניין יותר במה שיש לאתר שלכם להציע.

קיימו את ההבטחות

אם אתם מבקשים מגולשים להירשם לפייסבוק או  טוויטר, על  מנת לקבל מידע, קיימו את הבקשה בהקדם. למשל עם גולש נרשם לקבלת עדכונים באימייל, שלחו לו את המאמר האחרון שעלה באתר.  תדאגו שהקיר בפייסבוק והמידע באופן כללי בדף העסקי מכיל את כל מה שהבטחתם. כאמור, לייק למטרת לייק בלבד לא שווה הרבה.

 

מקור המאמר :

https://www.seomoz.org/blog/improving-social-subscription-calls-to-action-whiteboard-friday