איך לשכנע בעלי עסקים שהם צריכים קידום אתרים

משום שתחום קידום האתרים עדין נחשב לתחום צעיר יחסית, ובגלל שלאחוז גדול מהעסקים הקטנים עדין אין בכלל אתר אינטרנט, קשה היום לשכנע  לקוחות פוטנציאלים שהם צריכים קידום לאחת. בעלי עסקים אחרים מרוצים ממספר הלקוחות שיש להם ולא מודעים לכך שהם יכולים להצליח הרבה יותר ולחסוך כסף על פרסום לא יעיל. במהלך העשור הקרוב, הרבה יותר אנשים יבינו עד כמה חשוב לקדם אתר והשוק יהפוך להרבה יותר תחרותי. אבל עד אז קבלו כמה טיפים ממרשל סימנס מחברת הקידום Define Media Group, כיצד לשכנע בעלי עסקים ומנהלי חברות שהם צריכים קידום.

 

אגו

פנייה לאגו זוהי דרך מצוינת להשיג את תשומת ליבם של בעלי ומנהלי העסק. הם רוצים שכולם ידעו עליהם, על החברה ועל המוצרים שלהם. הדרך הטובה למשוך את תשומת ליבם היא להראות את המקומות שבהם הם נכשלו.  צריך להראות להם היכן המתחרים שלהם מצליחים טוב יותר. אילו תכני מתחרים זוכים לחשיפה גדולה יותר. זה יצור מוטיבציה גדולה אצל בעלי העסקים לעקוף את מתחריהם.

כסף

בעלי עסקים חייבים להבין שהבסיס לקידום אתר הוא בניית קישורים טובים. הפצת תוכן האתר מכניסה כסף לאתר לא רק כי כך מנוע החיפוש של גוגל מאנדקס טוב יותר את האתר, אלא מידע מהאתר עצמו מגיע למקומות אחרים ברשת. הראו להם צילום מסך מתוך Site Explorer לגבי כמות הקישורים שלהם ושל המתחרים. כך הם יראו מה הם מפסידים.

תנועה לאתר

לא רק דירוג האתר חשוב אלא גם התנועה אליו ממקורות שונים. המדיה החברתית חזקה יותר היום מאי פעם. צריך לשלב בין קידום האתר למדיה החברתית. עדיף לרכז את העבודה ברשתות החברתיות ואת עבודת קידום האתרים אצל חברה אחת.

מידע

גם אחרי שבעל העסק הסכים לשכור את שירותיה של חברה לקידום אתרים צריך להמשיך לשכנע אותו להתמיד. לכך חשוב להפיק דוחות חודשיים, בין היתר מגוגל אנליטיקס, כדי שיראה את האפקט של קידום האתר. רצוי לצרף גרפים ולהסביר שללא תהליך הקידום תהליך העלייה יפסק ותחול ירידה בנתוני האתר.