איך לצטט מבלי להיענש על תוכן כפול

אלגוריתם פנדה עשה שירות גדול לכל מי שמחפש תוכן איכותי. מאז שיצא, אתרי הספאם איבדו את דירוגם וכולם החלו להשקיע בתוכן איכותי וייחודי לאתר. אבל האלגוריתם יצר גם התלבטות אצל בעלי אתרים: האם מותר לצטט מקורות אחרים? או שציטוט יכול להוביל לעונש ע”י האלגוריתם המיועד לאתר ספאם. ובכן, כפי שמאט כץ מסביר, כשדובר באלגוריתם פנדה, לא הכל שחור ולבן.

לצטט ולהפנות למקור

כידוע, ככל שתצרו יותר תוכן איכותי וייחודי, כך יגדלו הסיכויים שלכם להתקדם בצורה מהירה יותר בגוגל. אבל אין זה אומר שאסור לצטט מקורות במיוחד כאשר אין מנוס מציטוט. אומנם אפשר לעשות פרפרזה, אבל לפעמים צריך להביא את הדברים כפי שהם. כל מה שצריך לעשות הוא לכלול את הציטוט במירכאות כמובן, ולתת לינק למקור התוכן. האלגוריתם של גוגל יכול לזהות מתי תוכן מסוג זה הוא תוכן כפול הפוגע באתר. ומתי תוכן מסוג זה הוא תוכן שכבר קיים במקום אחר, אך לגיטימי וחיוני למאמר.

לצטט במידה

אל תנצלו את אפשרות הציטוט יתר על המידה. כלומר על תרכיבו כתבות כאשר כל פסקה שניה היא ציטוט. רובו המוחלט של התוכן באתר חייב להיות תוכן הכתוב במילים שלכם. ציטטם? תנו פרשנות משלכם על הנאמר והרחיבו. ברגע שתתחילו לצטט מאמרים שלמים באתר, האלגוריתם של גוגל יעלה די מהר על הבעיה ואז אתם תפגעו כמו כל אתר אחר מתוכן כפול.

מאמרים אורחים

אם קשה לכם ליצור תוכן איכותי באופן קבוע, במקום לצטט כל הזמן מאתרים אחרים בקשו מבעלי האתרים שיכתבו לכם מאמרים אורחים. זה יתרום לכן מבחינת  תוכן ויחלץ אתכם מהאזור האפור של התוכן הכפול ובמקביל יתרום למי שכתב את הפוסט. המאמר יעזור בחיזוק שמו כמו גם בקישור שהוא יקבל מתוך הכתבה שלכם. בכלל שיתופי פעולה חשובים לקידום האתר, ומבחינת תוכן הם יעילים יותר מתמיד.