איך לפתוח ולנהל קבוצה בפייסבוק

כידוע, הקווים המנחים של פייסבוק אוסרים על ניהול דף עסקי באמצעות פרופיל אישי רגיל. לשם כך קיים דף עסקי או קבוצה. אבל  אם יש לכם גם דף עסקי וגם קבוצה על שם העסק זה עלול להיות קצת מעיק ומיותר ללקוחות. לכן אנו ממליצים להשתמש בקבוצה למטרה אחרת, לקדם את עצמכם כמומחים בתחום כלשהו או לקדם מטרה מסוימת למענה אתם פועלים,  במקום את העסק. כאשר אתם תהפכו למומחים דרך הקבוצה בפייסבוק, אנשים יחפשו אתכם ויגלו את החברה שלכם. זוהי הדרך הבטוחה לבנות לעסק שם ותדמית מבלי להשתמש בפרסום ישיר.

פתיחת קבוצה

בתפריט השמאלי (במידה ואתם משתמשים בגרסה האנגלית) הקליקו על Groups.  אחד כך הקליקו על Create A Group+. בתיבה שתיפתח לכם תנו שם לקבוצה –  ניתן לשנות את שם הקבוצה גם בהמשך. בהגדרות הפרטיות סמנו את אופי הקבוצה. קבוצה פתוחה משמעותה שכל אחד יוכל לראות מי נמצא בקבוצה ואתה תוכנה. אם תבחרו קבוצה סגורה –  כל אחד יוכל לראות אותה אבל רק החברים בה יוכלו לפרסם פוסטים. ניתן לפתוח גם קבוצה סודית אשר נראית רק לחברים בה, אבל לא מומלץ לעשות זאת במקרה הזה. לאחר מכן צרפו כמה אנשים והקבוצה תיווצר.

למשוך אנשים לקבוצה או להשאיר להם את אפשרות הבחירה?

אחת התכונות השנויות במחלוקת של קבוצות הפייסבוק טמונה בכך שהיא מאפשר לבעל הקבוצה למשוך אליה אנשים מבלי לבקש את רשותם. אומנם כל אחד יכול להגיש בקשת הצטרפות לאישורו של הבעלים, אבל הבעלים עצמו יכול לצרף אנשים בעצמו. מצד אחד זוהי דרך נפלאה להגדיל את הקבוצה בקלות בניגוד לדף העסקי שאינו מאפשר צירוף אנשים ללא אישורם. לכן הפעילו שיקול דעת כאשר אתם עושים זאת. אנו ממליצים למשוך 10 משתמשים רק כדי לפתוח את הדף ולאחר מכן למשוך רק את מי שאתם בטוחים שלא יתנגד. עדיף לתת לאנשים להצטרף מרצונם החופשי. בנוסף יש לקחת בחשבון שגם חברי הקבוצה יכולים למשוך אליה את החברים שלהם.

תוכן הקבוצה

לאחר שהקבוצה עולה לאוויר, זה הזמן לתת לקבוצה תיאור כדי שכולם יבינו על מה היא מבוססת. הפוסטים שלכם הם חלק חשוב, אבל אתם לא רוצים לראות ספאם בקבוצה ופוסטים שלא בדיוק מועילים. לכן הגדירו לקבוצה קווים מנחים. יש לכם את האפשרות להעלות קבצים ותמונות. כאשר משתמשים יעברו על הקווים המנחים  – הזהירו אותם. אם הם לא יקשיבו מחקו את הפסטים שלהם ו/או סלקו אותם מהקבוצה. קבוצה מלאה בספאם תגרום למשתמשים לנטוש אותה.

מומחיות

כאמור, אנו ממליצים לא לפתוח קבוצה על שם העסק שלכם אלא על הנושא בו אתם עוסקים. למשל אם אתם מאלפי כלבים, זאת ההזמנות שלכם ללמד אנשים אחרים כיצד לאלף כלבים, לתת טיפים, המלצות ולענות אל שאלות החברים בקבוצה. זמן לא רב לאחר מכן אתם תהפכו למומחים בתחום ואנשים יפנו אליכם על מנת לקבל שירות.

תגובה 1

  1. תודה על הטיפים, שאלה, האם אני יכול לצרף לקבוצה שלי רק כאלה שחברים שלי בדף הפרטי?
    אם אני רוצה להגדיל את הכמות בקבוצה זה אומר שאני צריך לבקש בפרטי חברות מכל האנשים או שיש דרך אחרת? כמו לצרף רק לקבוצה מבלי להיות חבר בפרטי. ברור שאם מישהו מבקש להצטרף לקבוצה אז הוא לא חייב להיות חבר שלי בפרטי.
    תודה יוסי

Comments are closed.