איך לעשות אופטימיזציה לחנות וירטואלית

אחד הדברים הקריטיים בתהליך ה  SEO הוא ביצוע אופטימיזציה לאתר  עצמו. גם אם התוכן באתר הוא הכי איכותי שיש, ללא היררכיה נכונה, נגישות קלה ועיצוב מתאים, הגולשים לא רק שלא יגיעו לתוכן אלא גם יברחו מהאתר ויעלו את אחוז הנטישה. כל סוג אתר צריך את האופטימיזציה המתאימה לו. בבלוג של אתר SEOMOZ  פורסם לאחרונה מדריך המסביר כיצד לעשות אופטימיזציה לחנות וירטואלית.

 

תגובות גולשים

אם אתם מנהלים חנות וירטואלית ולא מאפשרים לאנשים להגיב ולבצע סקירות על המוצרים  – אתם מפסידים. תגובות גולשים לא רק נותנים למוצרים שלכם פידבק חיובי, אלא גם יוצרים תוכן שיש לו ערך ייחודי וקידומי לאתר. כדאי לקנות מערכת ששולחת מיילים לגולשים כמה שבועות אחרי הקנייה ומבקשת מהם לכתוב סקירה על המוצר באתר. כדאי להציע הנחות לקנייה הבאה תמורת כתיבת סקירה על המוצר. אל תדאגו לגבי ביקורו שליליות, אבל תפקחו על התגובות ואל תתנו להם להתפרסם ללא אישור.

סרטוני מוצרים

זה לא קל לביצוע אבל חיוני מאוד לעסק. יוטיוב הוא מקור נהדר למשוך ממנו לקוחות לתוך האתר ועוד מקום להוציא ממנו לינקים. בצעו אופטימיזציה לסרטונים בין אם הם רק באתר או רק בגוגל. הם יכולים להופיע בעצמם בתוצאות החיפוש. לפעמים סרטון יכול למשוך את הגולש טוב יותר מאשר תוכן כתוב.

שאלות ותשובות

זוהי עוד דרך נפלאה להכניס תוכן איכותי ושימושי לאתר. מדריכים הם סוג התכנים היעיל ביותר לגולש ופורמט של שאלות ותשובות נחשב לתוכן מאוד איכותי במידה והוא כתוב נכון ולא מופצץ במילות מפתח. חשוב לדעת שלפעמים הגולשים לא מחפשים לפי מילות מפתח אלא לפי שאלות. לכן זה המקום להכניס שאלות עם ביטויי זנב ארוך ולתפוס את הגולש עם תוכן חיוני, שימושי וללא אילוצי תכנים בעלי פן שיווקי מובהק.

כפתורי מדיה חברתית

לפייסבוק, הטוויטר וגוגל+ יש חשיבות רבה לקידום האתר. גיוס לייקים באופן טבעי הוא עניין חשוב למדי. אנשים לא יחפשו את האתר שלכם כלי לעשות לו לייק, אבל אם הם יראו את כפתור הלייק כשהם קונים מוצר, הסיכוי שהם יעשו לייק עולה במאות אחוזים.

מהירות האתר

אם האתר שלכם כבד ומסורבל והכל זז בו לאט, הגולש יתעצבן ויחפש לקנות את המוצב במקום אחר. לכן דאגו שהאתר יהיה מהיר. אפשר לבדוק את מהירות האתר בעזרת מספר תוכנות ולקבל מהן המלצות באופן אוטומטי. בדרך כלל תצטרכו להקטין את גודל התמונות.

 

אפשרות חיפוש

תיבת חיפוש היא אחד הדברים הכי חשובים לחנות וירטואלית. אם יש לכם אלפי מוצרים, זה ברור שאי אפשר להציג את כולם בדף הראשון. לכן תיבת החיפוש חיונית במצב בו הגולש מחפש מוצר ספציפי שלא נחשב לאחר המוצרים הפופולאריים האתר. תיבת החיפוש מאפשרת לגולש להגיע לתוכן שגם הוא לא נמצא בדף הראשון ולשפר את חווית הגלישה באופן ניכר.

 

המלצות נוספות

תדאגו שמספר הטלפון של העסק יהיה בולט. אל תגרמו לגולש לחפש אותו. הכניסו תמונות ברורות, איכותיות ואמינות של המוצרים. שלבו באתר פרורי לחם כך שהגולש יוכל לנווט קדימה ואחורה באתר בקלות. פרורי הלחם תורמים לקידום האתר ומאפשרים לכם להכניס מילות מפתח מבלי לעשות ספאם.