איך לעבוד עם בלוגרים

קיים הבדל גדול בין בלוגרים ובעלי אתרים. אם זה היה תלוי בהם, בעלי אתרים לא היו מעלים תוכן נוסף לאתר מעבר למידע המפורט בו. כתיבת מאמרים או קניית מאמרים בנושא כלשהו הוא מועקה על רוב בעלי האתרים. לעומת זאת בעלי בלוגים מבססים את תוכן הבלוג על מאמרים וקטעי וידאו. כדאי לשתף פעולה עם בלוגים. הם מספקים תכנים איכותיים, כותבים טוב ונחשבים למומחים בתחומם. למעשה רוב האתרים המצליחים ביותר באמריקה הם בכלל בלוגים. לכן כדאי לדעת כיצד לעבוד איתם.

בדיקת הבלוג

דבר ראשון אותו יש לעשות הוא לבחור את הבלוג המתאים לעבודה אתו. לא תמיד מה שנוצץ הוא זהב. הריצו את שם בעל הבלוג ואת שם הבלוג עצמו בגוגל. נתחו את המידע המתקבל ולפי כך בצעו את ההחלטה האם כדאי לשתף אתו פעולה או שעדיף להתרחק. לאחר מכן קראו את הבלוג, את תוכנו ובדקו עד כמה הוא פעיל. בלוג צריך להתעדכן 2-3 פעמים בשבע. גם אם הוא מתעדכן אחת לשבוע, זה לא נורא. במקרה והבלוג מתעדכן לעיתים רחוקות, אין טעם לשתף פעולה עם בעליו. בדקו על כמה פעיל דף הפייסבוק של הבלוג.

 

יצירת קשר

את הקשר הראשוני כדאי ליצור במייל. שלחו מייל קצר אך מפורט. ספרו על עצמכם, על האתר/הבלוג שלכם ואל תשכחו להחמיא לבעל הבלוג אשר אתם פונים אליו ולהדגיש שאתם נמנים עם קוראיו הוותיקים או החדשים. שלבו במייל קישור לבלוג שלכם. שלבו לינק נוסף המפנה למאמר בו אתם הכי גאים. בשלב הראשוני בכלל לא מומלץ לדבר על החלפת קישורים אלא על איך אתם יכולים לעזור האחד לשני.

 רעיון מקורי

חישבו איך אתם יכולים לתרום לבלוג שלו. מומלץ לחשוב על רעיון מקורי למאמר או סרטון וידאו. על נושא שטרם נכתב עליו בבלוג. הציעו לו זווית מעניינת  הציעו לו מאמר ורק אחר כך בקשו שיקשר לבלוג שלכם מתוך המאמר, או יבנה לכם קישור מהאזור המיועד לכך. אם אין לכם מה לחדש במאמר. אם אין להם דעת מומחה להצגה, הסיכוי שבעל הבלוג יסכים לארח אצלו סתם מאמר לצורך קידום אתרים הוא די קטן.

תחזוקת הקשר

לאחר שיתוף הפעולה הראשון עם הבלוגר, המשיכו לשמור אתו על קשר. קחו חלק פעיל תגובות הבלוג מידי פעם בדף הפייסבוק שלו, אבל אל תגזימו. אל תגרמו לזה להיראות כאילו אתם אינטרסנטים. אם יש לכם דעה  –  הגיבו. אם לא שמרו את התגובה לפעם הבאה. חשוב להוסיף את בעל הבלוג לרשימת החברים שלכם בפייסבוק. במידת האפשר התייעצו עם הבלוגר לגבי נושאים מסוימים כדי שהוא יבין שאתם מעריכים אותו. אם הוא צריך עזרה –  היו הראשונים לעזור לו.