איך לנהל קמפיין PPC ניסיוני

 אומרים שאנשים לומדים בעיקר מטעויות. הצלחה לא תמיד גורמת לאנשים להשתפר, בעיקר כשהם מצליחים במקרה או במרמה. לטעויות יש השפעה הרבה יותר חזקה על אנשים. כתוצאה מכך הם לומדים וזוכרים טוב יותר איפה להיזהר בפעם הבאה. פרסום מודעות ממומנות בגוגל, הוא עניין שכדאי ללמוד אותו ביסודיות על מנת להעלות קמפיין מוצלח. לדיוויד רוט מאתר Search Engine Land יש כמה המלצות לגבי איך לנהל קמפיין ניסיוני.

 

 

תקציב

הקצו חלק מהתקציב ה PPC  לקמפיינים ניסיוניים על מילות מפתח נוספות אשר לא הכנסתם בקמפיין הראשי. אין זה אומר שהכסף חייב לרדת לטמיון. מי יודע, אולי דווקא מילים אותן חשבתם לבעלות פוטנציאל נמוך להמרה, יכולות להתברר כמילות מפתח יעילות. במקרה הטוב, אולי תצליחו לסגור עסקה. במקרה הרע תבינו שאין טעם לשלב יותר את המילים הללו בקמפיין. נסו אפשריות תצוגה שונות ושחקו עם הטקסטים.

לוח זמנים

קבעו חוקים וכללים לקמפיין הניסיוני. חוקים כמו עמידה ביעד תקציבי ובתאריך מסוים בו יורד הקמפיין בין אם הוא הצליח או לא. על תעשו הנחות לקמפיין. אם הקמפיין נכשל עוד טרם הדד ליין, חסלו אותו והעלו קמפיין ניסיוני חדש.

ניתוח קמפיין

חשוב לתעד כל צעד במהלך הקמפיין. בסיומו נתחו אותו על מנת להבין איפה טעיתם. ניתוח קמפיינים ולמידה מטעויות חיונית להצלחתו של הקמפיין הבא. יש לקחת בחשבון שקמפיין אחד יכול להצליח בתקופה מסוימת, בעוד שבדיוק אותו הקמפיין עלול להיכשל בפרק זמן אחר, לכן יש לקחת את כל הגורמים בחשבון בזמן ניתוח הקמפיין.

להתייעץ ידע

במקרה והקמפיין הניסיוני הצליח, שתפו את הידע עם כל צוות הקידום, ובקשו מהם לעבוד באותו האופן בקמפיינים הבאים. על תתביישו להתייעץ עם אנשי PPC מנוסים יותר ממכם. על תשכחו לנהל מעקב אחרי הקמפיין כמה פעמים ביום ובשעות שונות.