איך לנהל מותג בינלאומי ברשתות חברתיות

אחד האתגרים הגדולים ביותר לבעלי מותגים בלאומיים הוא איך לשווק ולקדם אותו בו זמנית  ברשת במדינות שונות. הרי לכל מותג צריך להקים אתר ופרופיל מדיה חברתית בשפה בה הוא נמכר. צריך לעבוד קשה ולבנות אסטרטגיה נכונה לקידום וחיזוק המותג בכל מדינה. באתר Search Engine Land פרסמו 5 טיפים לניהול מותג בינלאומי.

 

 

סגנון למדיה חברתית

כאשר מנהלים פרופילים במדיה חברתית, אותו הפרופיל עלול שלא להשפיע באותה הצורה על כל המדינות. לכן אפשרו לצוותים המנהלים את הפרופילים לבצע שינויים קטנים. חשוב להקפיד על אחידות מסוימת בין כל הפרופילים. למשל הלוגו צריך להיות אותו הלוגו בכל הפרופילים. כללים מומלצים: תמיד תהיו חיוביים, אל תחזרו על עצמכם ואל תוסיפו תוכן ללא ערך מוסף. כתבו על מה שמעניין אתכם ואל תחקו רק את מה שאתם רואים בחדשות.

 

שמירה על עקביות המותג

מלבד העובדה הברורה שקישורים ממדיה חברתית טובים לקידום האתר, סנכרנו את האתרים עם המדיה החברותית. את תיבת הלייק ואת האפשרות לכתוב טוקבקים דרך המדיה החברתית. צריך לשמור על עקביות. אם במדינה אחת יש הטמעת מדיה חברתית גם במדינה אחרת, כדאי מאוד לעשות את אותו הדבר.
 
התאמה עבודה למדינה

כדאי להקים פרופילים בכל הרשתות החברתיות. יש רשתות שיותר יתאימו לאופי החברה שלכם ויש רשתות שפחות. כמו כן, יש מדינות בהן רשת אחת פופולרית יותר מהשנייה. למשל ברוסיה,  odnoklassniki היא רשת חברתית חזקה מאוד. בצרפת הרשת החברתית השנייה היא Skyrock. לכן במדינות אלו יש לתת את הדגש אחרי הפייסבוק לרשתות החברתיות הללו. אין טעם להשקיע יותר מידי בטוויטר במדינות בהם הוא לא ממש תפס, כמו בישראל.
 
ניתוח רשתות חברתיות

חשוב מאוד לבחון את האפקטיביות והתנועה ברשתות החברתיות באמצעות אפשריות הסטטיסטיקה והאנליטיקס. כך תוכלו לדעת איפה טעיתם ואיפה צדקתם. תוכלו להבין מה עובד במדינה מסוימת ומה לא כדאי לעשות. דו”ח מצב חשוב מאוד לתהליך הלמידה והתאמת העבודה ברמה הבינלאומית. במקרים רבים תגלו שעדיף לשכור צוות מקומי במדינה בה אתם משווקים את המותג מאשר למצוא מישהו במדינה שלכם אשר דובר את השפה.