מקדמי ובעלי אתרים, ברוב המקרים, אינם כותבים מוכשרים. הם יודעים כיצד לקדם, אך כתיבה היא לא בהכרח התחום החזק שלהם. לא משנה אם קיים צורך בכתיבת טייטלים, דיסקריפשנים או  מאמרים, במקרים רבים יש צורך להזמין תוכן מחברה חיצונית. אבל מה קורה כאשר אין את התקציב או האפשרות לעשות זאת? במקרה כזה כדאי ללמוד איך לכתוב נכון. אז קבלו כמה טיפים שישפרו את הכתיבה שלכם.

להבין על מה נכתב

אתם צריכים לשאול את עצמכם למה אתכם כותבים על מה שאתם כותבים ולהבין בדיוק על מה אתכם כותבים. אף אחד לא מבקש ממכם להיות מומחים לכלכלה במקרה ואתם מקדמים רואה חשבון או מומחים לבעיות בצנרת במקרה ואתם מקדמים אינסטלטור. אבל אין סיבה שלא תבצעו תחקיר קטן או תבקשו הדרכה כללית מהלקוח, כדי שתדעו על מה אתם כותבים. כדי שלמשתמש יהיה מידע שימושי ולא סתם מידע שנועד למנוע החיפוש. אם תכתבו מידע שגוי, זה עלול ליצור נזק תדמיתי גם ללקוח וגם לחברת הקידום.

מצאו את הקול שלכם

כל אחד כותב קצת אחרת. לכל אחד יש את סגנון הכתיבה המיוחד לו. אל תנסנו לאלץ את עצמכם לכתוב בצורה כללית מידי או  תקינה מידי. כתבו באופן טבעי ונסחו את הדברים כפי שאתם נוהגים לנסח. אבל אין זה אומר שאי אפשר להשתעשע. אפשר לפעמים לכתוב בקולו שלא אחר כאשר רושמים ניוזלטר, או תוך כדי כתיבת מאמר הומוריסטי בבלוג. לא חייבים להיות יבשים ומשעממים כל הזמן.

קראו את המאמר בקול רם

לפעמים, כאשר שומעים את הטקסט אפשר לאתר מילים שפוספסו, או מילים שחוזרות יותר מידי על עצמן. למשל אם השתמשתם ביותר מידי מילות מפתח מבלי לשים לב, תוך כדי קריאה בקול רם תרגישו את הזרם הלא טבעי בטקסט. כמו כן אפשר לשפר כך את הפיסוק ואת רצף הכתיבה. משפטים ארוכים מידי יזוהו בקריאה בקול רם.

תניחו את הטקסט בצד ו/או פנו לעורך

לפעמים הכתיבה פשוט לא הולכת. לפעמים במסגרת הזמן מתחילים לראות את הדברים אחרת ולכן יש לבצע הפסקה מהכתיבה. אז שימו את הטקסט בצד וחזרו אליו אחרי כמה ימים או אחרי כמה שבועות. במקרה ואתם עובדים במסגרת זמן מצומצמת, כדאי לתת לחבר שיעבור על הטקסט ויאתר את שגיאות הכתיב. אם בתוכן יש פסקאות מיותרות, הוא יוריד אותם. כל כותב, לא משנה אם הוא חובבן או מתחיל צריך עורך כי רק נקודת ראייה חיצונית יכולה לשפר את התוכן.

https://www.seomoz.org/blog/8-copy-editing-tricks-to-make-you-look-professional-whiteboard-friday