קיימות דרכים רבות לשיווק והשגת לקוחות חדשים. אבל לפעמים הדרך הקלה ביותר נמצאת מתחת לאף. השגת לקוחות חדשים באמצעות לקוחות קיימים. לא מדובר בניצול –  במקרה כזה שני הצדדים צריכים להרוויח ובגדול. ניתן למצוא דוגמאות כושלות כמו גם דרכים נכונות. אין כלל אוניברסאלי אחד. בכל תחום יש לקוחות שונים. כל לקוח הוא אישיות בפני עצמה והוא עלול להגיב בצורה שונה לבקשת שיתוף פעולה מבעל העסק. לפניכם כמה דרכים לשיתוף פעולה עם הלקוח במטרה להשיג לקוחות חדשים.

חבר מביא חבר

שיטה ידועה וותיקה. נפוצה גם כאשר מדובר בחיפוש עבודה. מישהו מצא עבודה, במקרה הוא משכנע חבר לעבוד איתו בחברה הוא מקבל מתנה או תגמול כספי. אותו הדבר ניתן ומומלץ לביצוע עם לקוחות. לקוח חדש חתם על חוזה. אמרו לו שאם הוא מביא לכם לקוח נוסף תורידו לו במחיר הקידום או שתתנו לו אקסטרות בכל חודש. לקוח קיים הביא לקוח חדש לקידום באמצע החוזה? תנו לו חודש חינם בגמר החוזה.

המלצות

לאחר שהצלחתם להגיע לדף הראשון עם לקוח כלשהו, בקשו ממנו שיכתוב לכם המלצה. זאת צריכה להיות המלצה מכל הלב ולא משהו מזויף או ערוך בצורה מגמתית. אל תבקשו מסתם לקוח אשר הגיע לדף הראשון לרשום לכם את ההמלצה. בקשו מלקוח שהגיע לשם והחזיר את ההשקעה לעצמו. לקוח שהטלפון לא מפסיק לצלצל אצלו. תפרסמו את ההמלצות בקטגוריה נפרדת. זה יעזור גם ללקוחות שלכם, כי כך הם יחשפו גם לגולשים.

סרטוני וידאו וראיונות

ראיינו את הלקוחות שלכם והעלו את סרטון הווידיאו לאתר. עם הלקוח לא אוהב להצטלם, אל תוותרו מהר כל-כך על הראיון. גם ראיון כתוב, כל עוד הוא ערוך בצורה טובה וקלה לקריאה, יעזור לכם מאוד.למעשה סרטוני וידאו וראיונות כתובים  הם 2 ציפורים במכה אחת. הם גם המלצות חמות וגם תוכן איכותי באתר.