איך להרוויח קישורים

שנת 2012 הייתה שנה פעילה מאוד אצל צוות הספאם של גוגל. אלגוריתם פינגווין שינה את הדרך בה מקדמים אתרים. קניית קישורים כבר לא משתלמת לאף אחד מכיוון שהעונש מגיע במהירות. באתר SEOMOZ  סבורים שמה שגוגל מנסים לומר לבעלי ומקדמי האתרים הוא: תפסיקו לבנות קישורים ותתחילו להרוויח אותם. חלק מבעלי האתרים חושבים שרק ע”י בניית קישורים הם יגיעו רחוק. למעשה, אם כל מה שהם עושים הוא לבנות קישורים –  האלגוריתם יעניש אותם די מהר.

רשתות חברתיות במקום מיילים

כאמור, קישורים צריך להרוויח ולכן כדאי לדעת איך להרוויח אותם. למשל כתבה על העסק שלכם באתר גדול יכולה לעשות שירות טוב. אבל צריך לדעת איך להשיג אותה. אם תשלחו מייל למערכת, זה יהיה עלול להתפרש כספאם. הדרך הנכונה כיום היא להשתמש בפייסבוק. שיתופים דרך הפייסבוק יגרמו לאנשים אחרים להיחשף אליכם וכתוצאה מכך לקשר לאתר שלכם אם התוכן רלוונטי. אם כלי תקשרת גדול יראה שיש לכם משוה מעניין, אולי הם ירצו לכתוב עליכם.

להרוויח קישורים בעזרת תוכן

מאז ומעולם לא השתלם לקנות לינקים. זוהי דרך הנחשבת לקידום שחור בעיניי גוגל. במקום לקנות קישורים הרוויחו אותם בעזרת תוכן. כתבו מאמרים רלוונטיים ושימושיים. תוכן שיכול לעניין כמות גדולה של אנשים או תוכן ייחודי שאף חברת אחרת לא יכולה לספק לגולשים שלה.

מאמרים אורחים

כתבו תוכן ייחודי, מעניין ומקורי ופזרו אותו ברחבי הרשת באתרים חשובים. התוכן לא צריך להיות כתוב אך ורק במטרה לקדם את האתר. כתבו לגולשים משהו שיעניין אותם וימשוך אותם. משהו ברמת מומחה ולא תוכן שיווקי שרק יבריח את הגולש מהדף כי פרסומות ותוכן שיווקי כל אחד יכול להריח מקילומטרים.

קישורים בכל מקום

פעם היה נהוג להשאיר קישורים בכל מקום. בתגובות בבלוגים, בפורומים וטוקבטקים באתרים שונים. היום גם על טכניקת בניית קישורים זו גוגל עלולים להעניש.  במקום זאת קחו חלק בקהילות אלו בדרך שבה חברי הקהילה יבחינו בכם, יכבדו אתכם ויקשרו לאתר שלכם באופן אורגני. שוב, גם במקרה זה, לתוכן יש חשיבות רבה.

מקור המאמר
https://www.seomoz.org/blog/the-death-of-link-building-and-the-rebirth-of-link-earning-whiteboard-friday