איך להרוויח כסף מגוגל Adsense

גוגל Adsense היא אחת מהדרכים המוצלחות ביותר להרוויח כסף מהאתר שלך. אולי לא תהפוך למיליונר מה Adsense שבאתר שלך, אך עם מעט מזל ובעיקר ידע על כיצד זה עובד, זה יכול להפוך להיות מקור הכנסה יציב עבורך.

אז כמה כסף תוכל להרוויח מגוגל Adsense?

זו שאלה שכמעט כולם שואלים לפני שהם קופצים על “עגלת” ה Adsense. כמובן שאין תשובה אוניברסאלית, חלק ממנהלי האתרים מצליחים לייצר הכנסה קבועה מ  Adsense אחת בדומה למשכורת חודשית של משרה מלאה, בעוד שאחרים משתמשים ב 5 או יותר אתרים ולא מצליחים לכסות אפילו את דמי האירוח שלהם.

כמה כסף תעשה בשימוש גוגל Adsense תלוי בהרבה גורמים, חלקם מחוץ לטווח שליטתך לדוגמא כמו המדיניות הכלכלית של המדינה שבה אתה נמצא, או מה המפרסמים של גוגל הצליחו למשוך. יחד עם זאת, יש עוד המון גורמים שכן נמצאים בשליטתך, לדוגמא, ברור שאם יש לך אתר אחד עם 10 דפים, תרוויח הרבה פחות מאשר אם היו ברשותך 10 אתרים עם אלפי דפים. בעיקרון, ככל שיהיה לך יותר תוכן, ככה תוכל להרוויח יותר. להלן מס’ טיפים בנושא:

1. תבחר בנישה רווחית. מעבר לנפח של האתר, יש עוד שיקול אחד ומאוד חשוב שיש לקחת בחשבון: מהו בעצם נושא האתר שלך? או בעגה יותר מקצועית: באיזו נישה נמצא האתר שלך? הנישות השונות אינן שוות שכן יש כאלו רווחיות יותר או רווחיות פחות. ישנן נישות כגון בריאות או פיננסים, קטגוריות נפוצות ששם לכל קליק יש ערך רב בניגוד לנישות בנושא היסטוריה או תרבות, ששם כמעט לא ניתן להרוויח ממודעות Adsense. זו הסיבה מדוע עלייך לבחור נישה בה לכל קליק יש ערך כספי גבוה. נכון לומר כי נישות טובות הן מאוד מאוד תחרותיות, אך גם בנישה התחרותית ביותר, תצטרך למצוא את מילות המפתח בעלות נפח משמעותי ולבצע אופטימיזציה לאתר שלך עבורם. על מנת לחפש את אותן מילות מפתח תוכל להשתמש ב AdWords tool

2. תמקם את המודעות במקום גלוי. מיקום אסטרטגי חיוני להגדלת הרווחים שלך. די הגיוני שכן אם תמקם את המודעות במקום שנראה לעיני הגולשים, זה מגדיל ברצינות את מס’ הקליקים שתקבל. המקומות הטובים ביותר למיקום המודעות הן מעל לקפל, כלומר בחלקו העליון של הדף וכמובן גם בטקסט עצמו. תוכל למצוא עצות נוספות לגבי המיקום בדף העזרה של גוגל   שם תקבל מידע לגבי המיקומים הטובים והגרועים ביותר.

3. תבצע אופטימיזציה עבור המודעות בכדי לקבל CTR (יחס פר קליק) גבוה. מיקום אסטרטגי הוא חשוב, אך ישנם עוד אספקטים שצריך לקחת בחשבון כאשר מבצעים אופטימיזציה לאתר על מנת לקבל יחס פר קליק גבוה לדוגמא:

• לבחור את גודל המודעה הנכון.
• לבחור מס’ יחידות של מודעות.
• להשתמש במס’ יחידות של קישורים.
• לבחור את הצבע הנכון.
• לבצע אבחון סופי לגבי הגודל ונושאי הצבעים.

4. תגרום להעלאת התנועה לאתר שלך. התנאי החשוב שיתקיים באמת על מנת להרוויח כסף מהמודעות הוא כמובן התנועה של הגולשים לאתר שלך. יכול להיות שהיחס פר קליק שלך יהיה גבוה, אך אם לא תצליח לגרום להעלאת התנועה לאתר שלך, לא תוכל להרוויח הרבה כסף. מקור התנועה החשוב ביותר להעלאת התנועה לאתר הוא מנועי החיפוש. תנועת גולשים ממנועי החיפוש מומרת הכי טוב, אך לעולם אין לסמוך ולהישען עליה. עדכון ה”פנדה” של גוגל היה אחד השיעורים הכואבים ביותר לרבים ממנהלי האתרים כאשר אתריהם צנחו בדירוג ותנועת הגולשים ירדה לתחתית. אסור לך להזניח את טיפוח התנועה של גולשים ממקורות אחרים כגון הרשתות החברתיות או כל מקור חינמי אחר.

5. אלטרנטיבות לגוגל AdSense. אם תבצע ותעקוב אחר ההוראות בקפידה ועדיין לא תרוויח יותר מדי, אל תאמר נואש! הסיבות לכך יכולות להיות רבות, תנסה למצוא את הטעויות ולתקן אותן כגון נישה לא נכונה, מיקום לא טוב של המודעות, גודל לא נכון, סוגי הצבע השונים ועוד. אם זה עדיין לא עוזר, תוכל לשקול אלטרנטיבות שגוגל מציעה, רק תמשיך לנסות ובמוקדם או במאוחר תצליח!.

 

 

מקור המאמר :

 

https://www.webconfs.com/how-to-make-money-with-google-adsense-article-44.php